Şampiyon yok ama kapışma büyük!

4 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Büyük Taarruz Koşusu çekişmeli bir mücadeleye sahne olacak.

4’ü bu seneki Gazi Koşusunda start alan toplam 8 tayın mücadelesi çim pistte 2400 metre mesafe üzerinden gerçekleşecek. 260.000 Lira birincilik ikramiyeli koşuda start alacak taylardan Lord Of Game Gazi Koşusunu şampiyon Call To Victory’nin ardında ikinci tamamlarken, koşunun son düzlüğünde bir ara Call To Victory ile didişen Kingsman üçüncü, yarışın uzun süre liderliğini yapan ve düzlükte rakiplerine yakalanan Sozopol sekizinci, mücadeleye iddialı taylardan biri olarak girmesine rağmen yarış içerisinde şanssız bir şekilde nalı düşünce beklenen performansını sergileyemeyen Powerman ise dokuzuncu olmuştu.

Gazi Galiplerinden son kazanan Blaze To Win…

Gazi Koşusu galibi Call To Victory’nin koşmadığı Büyük Taarruz Koşusunu son yıllarda Gazi Koşusunu kazanan atlar ya koşmuyor, ya da koşanlar çok nadir kazanabiliyor. Örneğin Gazi Koşusunu kazanıp ardından Büyük Taarruz Koşusunu son 10 yıl içerisinde kazanabilen sadece 2 safkan var. Bunlar 2014 yılında Blaze To Win ve 2011 yılın Anatoly

News Reporter

4 thoughts on “Şampiyon yok ama kapışma büyük!

  1. 30 yıllık bir yarışçı olarak bu at yarış i bırakıyorum İzmir pazar tokacoglu agapersen yarısı komiser yokmu nu hipodromda yazıklar olsun .yarisseveri dusunen yok nevzat avcı sopa yedi diye kıyak geçiyor.biz aptal .konuyu hakemler ifadesini almazsa cumhuriyet sevciligina yarış severin emeğini çalmaktan dürüstçe. Binmediğinden .30 arkadaş. Şikayetçi olup. Önceki .aynı benzer yarışlarla beraber şikayetçi olacaz.yetti be.kupona parayı biz montu biz Tjk genelmd maaşı bizden

  2. At sahibi sonunda patlamış…n.avciya denk gelmiş…esas dayağı hakkedenler bu tokacoglu o.yildirim.celikler kayalar.ama arkalarında TJK var bu agf yüksek atları getirmeme muhabbetin son bulması lazım..asıl sorumlu TJK daki bu zihniyet..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir