Şampiyona doğduğu topraklarda Anıt Mezar…

Yarış hayatı büyük başarılarla dolu olup 2014-2018 yılları arasında 33’ü Grup yarış olmak üzere 36 yarış ve toplam 8.711.900 TL ikramiye kazanan şampiyon Cankardeşler (Yalaz) için doğduğu topraklar olan Eskişehir Mahmudiye’de bir anıt mezar yaptırıldı.

Konuyla ilgili sitemize konuşan Muharrem Can; “O Türk Arap atçılığının en iyi temsilcilerinden biriydi. Hepimizin bildiği üzere 2019’da ani gelişen rahatsızlık üzerine kaybettik. Bu kayıp Cankardeşler’in sevenlerini ve bizi derinden üzdü. Şampiyonun kazandığı yarışları biz ve sevenleri asla unutmayacağız. Can ailesi olarak ona yakışacak ve doğduğu topraklarda ziyarete gelenlerin onu hatırlamasını sağlayacak temsili bir anıt mezar yaptırdık. Şampiyon Cankardeşler’i minnetle anıyoruz. O hep yüreğimizde yaşayacak, hiç unutmayacağız.” dedi…

Geçen sene hayatını kaybetmişti…

2019 Aşım sezonunda Eskişehir Dörtnal Veteriner Kliğinde 15.000 TL ile ücretle aşımlara başlayan ancak yaşadığı gaz sıkışması neticesinde midesinin patlaması sonucu hayatını kaybeden Cankardeşler, hara kariyerinin ilk yılında ciddi bir ilgi görmüş ve 80’in üzerinde gebesi olduğu bilgisi alınmıştı.

Cankardeşler’in Kazandığı Önemli Yarışlar;

G1 – Cumhuriyet, TBMM (2 kez), İstiklal Savaşı, Çanakkale Zaferi, Haralar, Kanuni Sultan Süleyman, Niğbolu

G2 – Dumlupınar, Plevne, SAAYSD, Şirinyer

G3 – Saim Önhon, 23 Nisan, Orhangazi (2 kez), Hasan Tahsin (2 kez), Yalova (2 kez), Çakabey, Berk, Karacabey, Domaniç, Yeşiloba, Çukurova, Kanije, Ethem Menderes, Süleyman Çelebi, Baba Saad, Şekerpınar

Cankardeşler (Selim Kaya)
News Reporter

3 thoughts on “Şampiyona doğduğu topraklarda Anıt Mezar…

  1. Gerçekten takdir edilmesi gereken bir davranış. Atlarını ve onların başarısına değer veren gerçek bir at sahibi. Kendisini kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir