Şampiyona nazar değdi!

Kazandığı yarışlarla Amerika’da kısa sürede dikkat çekmeyi başaran ve özellikle son dönemlerde sürpriz atlarla ses getiren birincilikler elde eden şampiyon jokey Gökhan Kocakaya’ya nazar değdi.

24 Şubat 2024 Cumartesi günü Aqueduct Hipodromunda 7.koşuda bindiği Icy Flavor isimli safkanın start çıkışı tökezleyip burnunun kum piste değmesi ile dengesi bozulan ve bir süre düşmemek için mücadele verdiyse de 50 metre sonra kendisini yerde bulan başarılı jokey, her şeyin iyi gittiği dönemde ciddi bir tehlike atlattı.

Yarış sonrası yapılan kontrollerinde MR’ı temiz çıkan Kocakaya’nın ufak çaplı ağrıları dışında önemli bir sıkıntısının olmadığı öğrenildi.

Şampiyon geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

5 thoughts on “Şampiyona nazar değdi!

 1. Geçmiş olsun. Başarıların devamı gelecektir. Böyle aksilikler olur. Kocakaya iyi bir jokey. Ülkemizin jokeyi olduğu için söylemiyorum bunu. Gerçekten kaliteli bir jokey olduğu için söylüyorum. Şu anda Türkiye’de ABD’de at binecek yetenekte bir jokey yok mesela.

 2. Umarım sağlığı yerindedir. Gökhan Kocakaya’yı bir Türk olarak gururla izliyorum, başarıları beni çok mutlu ediyor. Umarım ABD’de hak ettiği üstün değeri görür.
  Videoda spiker “Bu durumda nasıl atın üstünde o kadar uzun kalabildiği ayrıca bir soru, inanılmaz bir güç bu” diyerek olayı çok güzel özetlemiş. At hızlı toparlanıp, depar atmasa düşmezmiş Gökhan Kocakaya.
  Tebrikler.

 3. Adeta boşlukta ve havadayken ata binmeye çalışmış. O haldeyken bir kartal bile bunu başaramaz.
  Düşmemesi imkansız olan o pozisyonda o kadar süre düşmemesi yarışı kazanmaktan daha büyük başarıdır.
  Kocakaya eyki de bu olayı yaşadı, ne denli yetenekli olduğunu anlamayanlar için yaşanmış bir örnek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir