Şampiyona öz erkek kardeş geldi!

3 G1 galibiyeti ve 7 Milyon liraya yakın kazancı ile yarış kariyerini noktalayıp bu sene aygırlığa başlayan şampiyon Finesse (Luxor – Flying Saucer)’in 13 Mart 2021 Cumartesi günü bir erkek kardeşi dünyaya geldi.

Kitapçı Ekürisi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda yeni doğan tayı FINESSE ve FIERO MIO’ya erkek kardeş geldi, FLYING SAUCER 2021 tayı (LUXOR-FLYING SAUCER/EAGLE EYED) dün akşam aramıza katıldı” şeklinde duyurdu.

3 Grup galibinin anne kardeşi…

Hiç start almamış bir kısrak olan Flying Saucer, G1 Başbakanlık Koşusu başta olmak üzere çim ve kum pistte toplam 12 Grup yarış kazanmış unutulmaz safkan Wolfs Son, G2 İstanbul Koşusu başta olmak üzere 5 Grup yarış galibi Fliers Fantasy ve A3 Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu galibi Distant Flight’ın anneden kardeşidir.

YKK kayıtlarına göre 8 tay doğurmuş görünen 12 yaşındaki kısrağın geçen sene 2 yaşlı olarak start alan ve Finesse’in öz erkek kardeşi olan Fiero Mio isimli yavrusu, 25 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da kazandığı Şartlı-1 mücadelenin ardından 14 Ekim 2020 Çarşamba günü yine İstanbul’da katıldığı KV-8 Joe Clarke Koşusunu 2 boy farkla ve rahat bir şekilde kazanmış, büyük ümitlerle girdiği G1 Çaldıran Koşusunu ise 7’inci olarak tamamlayarak sezonu kapatmıştı.

Flying Saucer

2 Dişi tayın ardından bu sefer erkek doğurdu…

Flying Saucer, 2019 ve 2020 yıllarında Luxor’dan Finesse ve Fiero Mio’nun doru dişi kız kardeşlerini doğurdu. Üst üste 2 yıl dişi tay doğuran kalite kısrak, bu sene ise dördüncü erkek tayını dünyaya getirdi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir