Şampiyonun adı; ST MARK’S BASILICA…

11 Eylül 2021 Cumartesi günü İrlanda’nın Leopardstown pistinde koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Irish Champion Stakes’i, Aidan O’Brien tarafından antrene edilen ve Coolmore Ekürisinin formasını taşıyan St Mark’s Basilica (Siyouni – Cabaret, Galileo) jokeyi Ryan Moore ile kazandı.

Tarnawa (solda) ve St Marks Basilica (sağda)

2000 metre çim pistte gerçekleşen 570.000 € birincilik ikramiyeli koşuda 4 safkan birincilik mücadelesi verdi. Çekilen protestonun Komiserler Kurulu tarafından reddedildiği koşuda ikinciliği Tarnawa (Shamardal) elde ederken, mücadeleyi Poetic Flare (Dawn Approach) üçüncü, Patrick Srasfield (Australia) ise dördüncü olarak tamamladı.

Ekim 2020’den beri geçilmiyor…

St Mark’s Basilica geçen sene 2 yaşlı olarak sezonu Ekim ayında G1 Dewhurst Stakes’i kazanarak sezonu kapatmış, bu sene ise Parislongchamp’da koştuğu G1 Poule D’Essai Des Poulains’i (Fransa Erkek Tay Deneme) kazanarak 3 yaşlılığına harika bir başlangıç yapmıştı.6 Haziran’da Chantilly’de koştuğu G1 Qatar Prix Du Jockey Club’ı (Fransa Derbisi) da galibiyetle noktalayan safkan, bu yarışın ardından 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü İngiltere’nin Sandown Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Coral Eclipse Stakes’i jokeyi Ryan Moore ile kazanmıştı.

10 Ekim 2020 tarihinden itibaren geçilmeyen St Mark’s Basilica, Irish Champion Stakes ile kariyerinin 9’uncu startında 6’ıncı birinciliğini elde ederken kariyer kazancını da 2.2 Milyon £’a yükseltti.

News Reporter

3 thoughts on “Şampiyonun adı; ST MARK’S BASILICA…

  1. YARIŞ 2.11 KÜSUR DERECE ILE BITTIGINE GORE YARIŞIN MESAFESININ 2400 METRE OLMASI IMKANSIZ 10 FURLONG 2011,68 METRE 🙂 DUZELTMENIZ GEREKIYOR

  2. 4 at koşuyor ve en büyük rakibinizin 2 boy arkasında bekleyip, rakibiniz sprinte kalktıktan sonra atak yapmak büyük zeka gerektirir. Sizden güçlü bir rakibiniz varken, onun beklemediği hamleyi yapmanız lazım. Tarnawaya binen jokey kendini frankelin üstünde falan sandı herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir