Şanlıurfa’da traktör bozuldu, facianın eşiğinden dönüldü!

Şanlıurfa’da 22 Nisan 2024 Pazartesi günü koşulan 3.koşuda start makinesinin yarışın başlamasından hemen sonra pistten çıkartılamaması nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Ülkemizde daha önce hiç yaşanmayan bu olay, 1900 metre mesafeli koşuda atların starttan çıkıp mücadeleye başlamasından sonra pistteki start makinasını çekecek olan traktörün bozulması nedeniyle yaşandı.

Dokuz atın start aldığı koşunun son düzlüğüne gelindiğinde start makinesinin pistten alınmadığı fark eden jokeyler, start görevlilerinin de uyarısı sayesinde atlarını yavaşlatmayı başardılar. Atlar koşunun son 200 metresine geldiğinde yedek traktör ile start makinesi pistten hızlıca pistten çıkartılırken, kelimenin tam manasıyla jokeyler ve atlar büyük bir faciadan son anda kurtuldular.

Makinenin pistten çıkartılmasıyla bazı jokeyler atları ile yarışı tamamladıysa da Komiserler Kurulu yarışı iptal etti ve saat 22.00’de yeniden koşulmasına karar verdi.

Benzeri Amerikada da yaşanmıştı!

Şanlıurfa’da Pazartesi günü yaşanan olay, 2008 yılında Amerika’nın Oaklawn Park pistinde de yaşanmıştı.

Mart ayında Oaklawn Park’ta düzenlenen dokuzuncu yarış, traktörün bozulması neticesinde yarış pistinden çekilememesi üzerine hakem heyeti tarafından geçersiz ilan edilmişti.

News Reporter

1 thought on “Şanlıurfa’da traktör bozuldu, facianın eşiğinden dönüldü!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir