Santa Anita Derbiyi STRONGHOLD kazandı…

6 Nisan 2024 Cumartesi günü Amerika’nın Santa Anita Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan, 450.000 $ birincilik ikramiyeli 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Santa Anita Derbide zafere koşan isim Stronghold (Ghostzapper – Spectator, Jimmy Creed) oldu. Eric & Sharon Waller’ın sahibi olduğu ve  Philip D’amato tarafından antrene edilen safkan, daha önce Amerika’da hiç G1 birinciliği bulunmayan jokeyi Antonio Fresu ile 1.49”98’lik bir derece ile birinciliğe uzandı.

Koşuda ikinciliği Dettori’nin bindiği Imagination (Into Mischief) elde ederken, mücadeleden E J Won The Cup (Omaha Beach) üçüncü, Curlin’s Kaos (Clubhouse Ride) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Bu galibiyetiyle Kentucky Derbi biletini alan Stronghold, kariyerinin altıncı startında üçüncü birinciliğine imza atarken kazancını da 827.200 $’a yükseltti.

Geçen sene 2 yaşlı olarak üç kez start alıp G3 Bob Hope Stakes ve G2 Los Alimitos Stakes’de ikincilikler elde eden erkek tay, bu sene Şubat ayında G3 Sunland Park Derbiyi kazanmış, bu yarışın ardından ise Santa Anita Park Derbiye gelmişti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir