Satılık Aygır; TU BRUTUS…

SATILIK AYGIR

TU BRUTUS

12y aa Scat Daddy – Bresca, Seekers Reward

Son yılların en fazla ses getiren aygırlardan Scat Daddy’nin temsilcisi olan 12 yaşındaki Tu Brutus, 2, 3 ve 4 yaşlarında Şili’de çim pistte start alıp daha sonra 5 ve 6 yaşlarında Amerika’da kum pistte koştu.

2 yaşında G3 Cotejo de Potrillos’da 2’inci ve ilk sınıf yarışı 3 yaşında kazandığı G3 Alfredo L.S. Jackson S. olan safkan, aynı yıl Luis Larrain P. Nacional Machos Stakes ve Haras Lizzie Handicap birincilikleri elde etti.

Tu Brutus 3 yaşında kazandığı bu yarışların dışında Asociacion de Propietarios F.S. de Carrera A.G. – V Region Stakes’de ikinci, G1 El Derby, G3 Thompson Matthews Stakes ve Derby Lodge Handicap’ta üçüncü oldu.

4 yaşında Dorticos Stakes, Coloreado Handicap, Charleston Stakes ve Miss Therese Stakes’i kazanan Tu Brutus, 5 yaşında Belmont Park’ta 2200 metre kum pistte Flat Out Stakes’i starttan çıktığı gibi uzak farkla kazanıp, Aqueduct Hipodromunda koştuğu G3 Excelsior Stakes’te son anda az farkla ikinci, G2 Brooklyn Invitational Stakes’te ise üçüncü oldu.

2017 yılında yarış yaşamını noktalayan, 2018 yılında Crestwood Farm’da aşımlara başlayan ve 2019 yılında Çelikoğlu Ekürisi tarafından satın alınıp ülkemizde 2020 yılında aşımlara başlayan aygırın, ülkemizde bugüne dek start alan 18 yavrusundan 5’i yarış kazanmıştır.

Telefon : 0 530 391 20 65

News Reporter

1 thought on “Satılık Aygır; TU BRUTUS…

  1. TU BRUTUS daha yeni Topaz harası almamışmıydı yine mi satılığa çıktı şu aygıra bir şans verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir