Satış Koşusundan Grup Birinciliğine!

21 Eylül 2020 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Atilla Seriner’in sahibi, Müthiş Ölçer’in yetiştiricisi ve Tevfik Bardakçı’nın antrenörü olduğu Uğurbey (3y ae Yavuzstar – Bir Ben Star, West by West), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Parion’un 2 dakika içerisinde starta girmediği için çıkartılmasıyla 6 safkanın start aldığı mücadeleye 2 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Uğurbey, ilk metrelerde grubun arkasında kalmayı tercih ettiyse de, 1200 startı geçilirken temposunu arttırıp ikinciliğe girdi ve son düzlüğü de önde kaçan Petrocelli’nin arkasında ikinci sırada döndü. Koşunun bundan sonraki metreleri bu iki atın arasında yaşanan birincilik mücadelesi ile geçti. Bir ara kaybeder gibi olduğu mücadeleyi sonlarda lehine çeviren Uğurbey, bir boyun farkıyla ve 2’04”25’lik derecesi ile finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.

Koşuda ikinciliği Petrocelli (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Unknown Love (Mastercraftsman) üçüncü, Brave Prince (Kaneko) dördüncü, April One (Lion Heart) ise beşinci olarak ayrıldı.

Satış Koşusunda el değiştirmişti…

Kariyerinin 9’uncu koşusunda 5’inci birinciliğini ve ilk Grup koşu galibiyetini elde eden Uğurbey, 4 Ekim 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan Satış-2 koşusunda birinci olmuş ve sonrasında 70.000 TL’ye Nihat Yıldırım tarafından satın alınmıştı. Başarılı safkan bu satış sonrasın start aldığı 6 yarışta 4 birincilik, 1 ikincilik, 1 kez de üçüncülük elde etti.

Uğurbey (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

1 thought on “Satış Koşusundan Grup Birinciliğine!

  1. Bursa yarışları için üzücü bir gün. Uğurbey’in ilgililerini jokeyi Gökhan Kocakaya’yı baştan tebrik ederim. Bursa’da sene içinde çok fazla grup yarışı olmuyor. Buna rağmen bu koşuda 80 puanın üstünde handikap puanına sahip at olmaması üzücü.
    İstanbul ve Ankara dışında ki pistlerde kalitenin düşmesi at yarışcılığımız için iyi olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir