Satvet Koşusunda CANMETE zorlanmadı!

6 Şubat 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHÖW Satvet Koşusunu, Osman Aksoy’un sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Bedri Akbulut’un antrenörü olduğu Canmete (4y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Toramankaya (Kayayürekli) elde ederken, mücadeleden Saluki (Uçanoğlu) üçüncü, Rüzgar Kaan (Joker) dördüncü, Acarer (Kaizbert) ise beşinci olarak ayrıldı.

Canmete (Özcan Yıldırım)

İzmir’de 3’te 2 yaptı…

Yarış hayatının 15’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Canmete, bu galibiyeti ile kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetini elde ederken, İzmir kum pistindeki 3’üncü startında 2’inci Grup zaferine imza attı.

Startla birlikte öndeki iki safkanın arkasında bariyer dibinde üçüncülüğe yerleşen Canmete, bu yerini son düzlüğe çıkılana kadar korudu. Düzlüğün hemen başında pistin ortasından kolay bir tempoda ikinciliğe giren safkan, 300’den itibaren koşuya ağırlığını koydu ve bu metreden sonra farkı giderek açarak 4 boy farkla ve 1’35”46’lık derecesi ile kariyerinin en kolay yarışlarından birini kazandı.News Reporter

1 thought on “Satvet Koşusunda CANMETE zorlanmadı!

  1. Memduağa, Baş hükümdar , hızlı Ahmet hepsi bu koşuyu kazandı hepside Özcan ile İzmir’de hiç geçilmedi ama maalesef hiç biri 5 yaşlılığıni göremedi inşallah Canmete nin sonu diğerlerine benzemez . Allah ayaklarını düz bastirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.