Saudi Cup’ın ilk beşi Dubai’de…

25 Şubat 2023 Cumartesi günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta koşulan ve 20 milyon ABD doları ile dünyanın en yüksek ikramiyeli koşusu unvanına da sahip olan G1 Saudi Cup’ın ilk beş ismi, 25 Mart 2023 Cumartesi günü bu defa Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai şehrinde 30 Milyon Doları geçen ikramiyenin dağıtılacağı Dubai World Cup meetinginde sahneye çıkacaklar.

Saudi Cup’ta start aldıktan 4 hafta sonra ve uçakla Dubai’ye gelen safkanlar Meydan Hipodromdaki ahırlarına yerleşmeye başladılar.

Bu sene Saudi Cup’ı kazanan isim Japon atı Panthalassa (Yutaka Yoshida) olmuş, Country Grammer (Frankie Dettori) mücadeleden ikinci olarak ayrılırken, Cate Pharoah (Joâo Moreira) üçüncü, Geoglyph (Christophie Lemaire) dördüncü, Crown Pride (Damian Lane) ise beşindi olmuşlardı. Bu beş safkanın ardından geçen yılki koşunun galibi Emblem Road (Alexis Moreno) da koşudan altıncılıkla ayrılmıştı.

2023 G1 Saudi Cup – Panthalassa

İşte bu safkanlar yaklaşık 3 hafta sonra Dubai World Cup Meetinginde kozlarını bir kez daha paylaşacaklar.

Panthalassa’nın antrenörü Yahagi henüz Dubai’deki final gününde hangi yarışı koşacaklarını açıklamadı. Ancak beklentiler safkanın ya 12 Milyon Dolar ikramiyeli Dubai Word Cup’ı, ya da geçen sene kazandığı 5 Milyon Dolar ikramiyeli Dubai Turf’ü koşması yönünde…

Country Grammer’ın ise hedefi belli… Başarılı safkan geçen seneden sonra bir kez daha Dubai World Cup’ı kazanarak tarihe geçmek niyetinde…

Bakalım bu seneki Dünya Kupasının sahibi hangi safkan olacak?

2023 G1 Saudi Cup sonucu…
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir