Saudi Cup’ın Muhtemel Adayları Açıklandı…
Reşat Yurday Köstem

26 Şubat 2022 Cumartesi günü Riyad, Kral Abdülaziz Hipodromu’nda koşulacak 20 milyon dolar ikramiyeli Saudi Cup’a katılması beklenen adaylar açıklandı.

Kum pistteki 1800 metrelik koşuda, 6 farklı ülkeden 16 G1 galibi safkan mücadele edecek. Geçtiğimiz yılın galibi Mishriff, bu yıl da kazanması halinde, Winx’i geride bırakarak tüm zamanların en çok ikramiye kazanan atı olacak. Antrenör Thady Gosden katıldığı video konferansta Mishriff’ten bu yıl daha iyi bir yarış beklediklerini ve ABD atlarından daha şanslı olduklarını söyledi.

Bu koşunun Türkiye’den ilgi ile izlenen ismi, hiç kuşkusuz ki aygırımız Super Saver’in yavrusu Happy Saver olacak. Todd Pletcher’in özenle hazırladığı Happy Saver, 16 Ocak’tan bu yana Palm Beach Downs’ta düzenli olarak idman yapıyor. Koşunun iddialı isimleri arasında; 2021 Eclipse Ödülü kazanan antrenör Brad Cox ünlü atı Mandaloun ile Steve Asmussen’in Midnight Bourbon’u da yer alıyor.

Japonya’nın ilk Saudi Cup zaferini beklediği isimler; bu koşuyla pistlere veda edecek olan BC Distaff galibi March Loraine ve Chuwa Wizard’ı geride bırakarak Champion Cup’ı kazanan T O Keynes

Prix de l’Arc de Triomphe 5.’liği sonrası, Ascot’ta Champion Stakes’i kazanan Sealiway’in de ilk kum pist deneyiminde nasıl bir sonuç alacağı merakla bekleniyor.



News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.