Klas safkan kazanarak döndü!

Kurtuluş Savaşında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Büyük Taarruz anısına 1 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 koşuyu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi, Yasemin Topçu’nun yetiştiricisi ve Mehmet Arıcı’nın antrenörü olduğu Scoutleo  (3y de Victory Gallop – Sopran Gath, Galileo), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

7 Safkanın katılımı ile 2400 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu son düzlükteki etkili sprinti ile kazanan Scoutleo, son kez start aldığı Gazi Koşusu ile aynı mesafeli mücadelede 2’29”10’luk tatminkar bir derece gerçekleştirirken, bu safkanın 2 boy arkasında Klaus (Powerscourt) ikinci, 2 boy geride Akgün (Toruk Macto) üçüncü, onun da 1.5 boy ardında Ghost Pasha (Utopia) dördüncü oldu.

Scoutleo (Halis Karataş)

12’inci startında 6’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Scoutleo, kariyerinin 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede 2400 metre çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.106.100 TL’ye yükseltti.

Büyük Taarruz Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “Klas safkan kazanarak döndü!

  1. çok güzel at maşşallah babası zaten türkiyeye okadar uyum sağladıki her pist her hipodromda kazanıyor ama birde şampiyon çıkması süper oldu.
    lion heart bir şampiyon bekliyorum.

  2. Vaziyete bakınca insan aklından geçirmiyor değil. Halis Karataş galiba 93.ncü Gazi Koşusunda Long Runner harici hangi ata binse kazanırmış veseelam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir