Sea The Stars’ın oğlu CRIMEAN TATAR siftah yaptı…

24 Mart 2013 tarihinde Türkiye’de doğmasına rağmen yarış hayatına 2 yaşında İngiltere’nin Newmarket pistinde koşup kazandığı Class 5 mücadele ile başlayan ve sonrasında Kempton pistinde Listed galibiyet, Newbury pistinde ise 3 yaşında G3 Finest Surprise Stakes ve G3 Geoffrey Freer Stakes 4’üncülükleri elde edip yarış hayatını 2017 yılında Veliefendi Hipodromunda koştuğu G2 Boğaziçi Koşusu 4’üncülüğü ile noktalayarak hara yaşamına başlayan şampiyon Sea The Stars’ın oğlu Crimean Tatar, aygırlık kariyerindeki ilk birinciliğini elde etti.

Crimean Tatar (Sea The Stars)

Annesinin karnında 525.000 Guineas’e alınan ‘Sea The Stars – Unity’ orijinli aygırın 31 Temmuz 2022 Pazar günü izmir Şirinyer Hipodromunda start alan My Girl Lisa (Crimean Tatar – Carna, Divine Light) isimli 2 yaşlı al dişi tayı, 1200 metre çim pistte koşulan maiden mücadeleyi 8 boy farkla kazanarak, babasının yarış kazanan ilk tayı olmayı başardı.

Sertan Vardar’a ait olan ve Siret Derman tarafından yetiştirilen My Girl Lisa, startla birlikte liderliği aldığı yarışı son düzlükte farkı gittikçe açarak 1’15”36’lık derecesi ile kazanmasını bildi.

My Girl Lisa

Bugüne dek 3 tayı start alan Crimean Tatar’ın Vertigo (Infinity, Common Grounds) isimli erkek tayı ilk iki yarışından ikincilikle ayrılırken, Cote D Azur (Miss Dennis, Sri Pekan) isimli dişi tayı ise ilk startında dördüncülükle ayrıldı.

 News Reporter

2 thoughts on “Sea The Stars’ın oğlu CRIMEAN TATAR siftah yaptı…

  1. Çok üst düzey kalitede kan hattına sahip bu aygır, kaliteli ve uyumlu kısraklarla eşleşmesi halinde atçılığımıza Sunday Silence katkısı yapabilir. Elbette doğacak taylara 1. sınıf bakım ve idman şartları sağlanması halinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir