SEÇERHAN’dan beklenen birincilik…

28 Mart 2024 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Karşıyaka Belediye Başkanlığı koşusunu, Selin İzem Dikencik’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Melek Özgül’ün yaptığı Seçerhan (4y da Özgünhan – Perihan Abla, Emael) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini O Bir Çelik (Kaizbert) elde ederken, Karizmatik (Özhaber) üçüncü, Baba Tamer (Hızlıtay) dördüncü olarak pistten ayrıldı. 

Ahmet Çelik’le 3’te 3 yaptı…  

Son startı olan G3 Nejat Evliyazade koşusunu kazanarak ne denli formda olduğunu gösteren Seçerhan, kantarmasını sevdiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu geride takip edip, düzlüğe üçüncü sırada çıktı ve iç kulvardan yaptığı etkili ataklarla 200’de liderliği alıp kalan metrelerde de farkı biraz açarak Ahmet Çelik ile start aldığı üçüncü koşudan da galip ayrılmayı başardı.

News Reporter

1 thought on “SEÇERHAN’dan beklenen birincilik…

  1. Maşallah çok güçlü bir at…Uzunda ve çimde ne yapar acaba diye insan merak etmiyor değil…Dikencik Ekurisi içinde ayrıca seviniyorum Dragon ve Talyadan sonra yine iyi bir at yakaladılar galiba… Maşallah 🧿

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir