SECRET EAGLE’dan sürpriz galibiyet…

16 Haziran 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Mustafa Alver koşusunu, Alper Özbek’in sahibi olduğu, Serdar Kemal Özçolak tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Acar’ın yaptığı Secret Eagle (6y dk Smart Robin – Atenflex, Medya) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Silent Wave (Torok) elde ederken, Forever Justen (Justenuffhumor) üçüncü, Anadolu Prensesi (Mendip) dördüncü, Twist And Shout (Scarface) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Birincilik özlemi sona erdi…  

Bu yıl start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar elde etse de birincilik ile tanışamayan Secret Eagle uzun aradan sonra ilk kez buluştuğu jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip düzlükten sonra en iç kulvardan yaptığı etkili ataklarla rakibini sonlarda yakalayarak kazanırken uzun süren birincilik hasretine de son vermiş oldu.  

Anadolu Baharı’nın 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Anadolu Edası liderliği alırken ikinciliğe Twist And Shout girdi. Daha sonra Silent Wave ve Anadolu Prensesi sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Anadolu Edası liderliğini korurken yine ikincilikte Twist And Shout arkasında Silent Wave ve Anadolu Prensesi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Anadolu Edası halen lider, Twist And Shout takipte, daha sonra Silent Wave ve Anadolu Prensesi sırası ile 800 startı geçildi. 600’de atak yapan Twist And Shout liderliği alıp düzlüğe çıkıldı. 400’de Twist And Shout liderliğini korumaya çalışırken dışından Silent Wave’in en içten de Secret Eagle’ın atakları görüldü. 200’de Silent Wave liderliği alırken içinden de Secret Eagle’nin atakları görüldü. Sonlarda içerden kuvvetli gelen Secret Eagle rakibine hakim olup, 1,5 boy farkla ve 2’04”87 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Secret Eagle (Hışman Çizik)
News Reporter

2 thoughts on “SECRET EAGLE’dan sürpriz galibiyet…

  1. Hisman Çizik bu tarzını sakın değiştirme,çünkü bu biniş stilin ideal biniş sitili..seni hayranlıkla izliyorum..eskiden çok kötü biniyordun uyarılara kulak verdin,buda senin gelişmeye açık olduğunu gösteriyor..artık şu abartılı sevinç hareketlerinide bırak..sen şu anda bu sitilinle en iyi jokeysin.biraz şansı olan her atı getirirsin..yalçın akağaç in dokunuşlarıni binisinde görebiliyorum..oda çok sakin ve taktik binerdi..başarılarının devamını dilerim..

  2. Kazanmak için biniyor, cesaretli, hangi ata binerse binsin kamçı hakkını sonuna kadar kullanıp kazanmak istiyor,Kayaların atlarına binse M.Kaya ile süper ikili olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir