Sedat Özcan Koşusunda BONNY BOMB’dan kolay galibiyet…

14 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-8 Sedat Özcan koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sedat Demiral’ın yaptığı Bonny Bomb (4y dk Hakeem – San Vicente, Victory Gallop) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hermione Granger (Luxor) elde ederken, Hard Off Hüsne (Luxor) üçüncü, Valley Of Flowers (Native Khan) dördüncü, Splendid (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik pistte 9’uncu birincilik…

Yarış hayatı boyunca gerçek bir istikrar abidesi olan ve bu sene start aldığı koşuları hep ilk üç içerisinde bitiren Bonny Bomb, kantarmasını çok sevdiği jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili sprintle 200’den sonra liderliği aldı ve sonlarda kolaylayarak kazanırken bu yılki ilk sınıf galibiyetini elde edip toplamda da dokuzuncu birinciliğine imza attı.

Special One’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde La Dame De Fer liderliği almaya çalışırken dışardan doldurup gelen Special One liderliği aldı. İkinciliğe de Splendid girerken daha sonra La Dame De Fer ve Valley Of Flowers sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Special One liderliğini korurken ikinciliğe Valley OfFlowers girdi. Daha sonra Splendid ve La Dame De Fer şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Valley Of Flowers liderliği almaya çalışırken en içten Splendid’in dıştan Hermione Granger’in dıştan da Bonny Bomb’un atakları görüldü. 200’den sonra en dıştan gelen Bonny Bomb rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı 3 boya çıkararak ve 1’24”01 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bonny Bomb (Gökhan Kocakaya)

Yarışseverlere ve Üyelere iftar ikramı yapıldı…

At Sahibi, yetiştirici ve TJK Asli Üyesi Hakan Özcan, vefat eden anne ve babasının ruhuna bu koşu vesilesiyle geleneksel hale getirdiği ikramlarına bu sene de devam etti. Şeref Tribününde Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri ve misafirlerine iftar veren Özcan, yarışseverleri de unutmadı ve hipodromda bulunan tüm misafirlere döner ikram etti.

Fotoğraflar: Emrullah Demirkıran

News Reporter

1 thought on “Sedat Özcan Koşusunda BONNY BOMB’dan kolay galibiyet…

  1. suat demiral gerçektende ekürim olsa gözüm kapalı anahtar teslim yapmasını istediğim kişi olur… ne kadar güzel yarış seçerek koşturuyorlar safkanlarını… al antrenörlere sadece bu atın koşu takvimini göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir