SELİM KAYA ve BODRUM KALESİ’nden sürpriz birincilik…
BOBRUM KALESİ (Selim Kaya) Bakırköy Belediye Başkanlığı Koşusu 2018

19 Ağustos 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-6/DHÖ Bakırköy Belediye Başkanlığı Koşusu’nu, Erdoğan Şenocaklı‘nın sahibi ve yetiştiricisi, Tarkan Şit’in antrenörü olduğu Bodrum Kalesi (4yş de Haberbatur – Malibu Girl, Monarch Ah), 1’31”66’lık derecesi ve jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

BODRUM KALESİ (Haberbatur – Malibu Girl, Monarch Ah) ve Selim Kaya

1400 metre çim pistte düzenlenen yarışta Selim Kaya ustalık kokan bir performans ortaya koydu. Startla birlikte yarışı arka grupta kabullenen usta jokey, son düzlüğe altıncı sırada çıktı ve bariyer dibinden bulduğu kulvarı çok iyi değerlendirerek atına hiç mesafe kaybettirmeden güçlü bir sprintle sonuca ulaştı. 62.5 kiloluk sıkleti ile start alan Eser (Jokey) son metrelere kadar sürdürdüğü birincilik mücadelesinden başarılı bir ikincilikle ayrılırken, dış kulvardan yaptığı güçlü ama gecikmiş atakları ile Cankurtbey (Hisarhan) üçüncü, bu safkanlara çok fazla yaklaşamayan Uçarer (Balıkhan) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrası Şeref tribününde düzenlenen törende ne Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, ne de kazanan atın sahibi vardı! Kazanan atın sahibi adına kupayı TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Bakırköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Türkoğlu’nun elinden aldı. Törene, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk ile davetliler de katıldı.

2018 KV-6 Bakırköy Belediye Başkanlı Koşusu Kupa Töreni

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir