Selim Kaya’ya kamçı cezası!

8 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da koşulan günün 6.koşusunda 2 numaralı Aktaşkaya isimli safkana binen jokey Selim Kaya’ya, son düzlükte fazla sayıda (7 adet) kamçı kullandığından İstanbul Komiserler Kurulu tarafından 7 (yedi) gün ceza verildi.

Selim Kaya buna göre 12-18 Mayıs tarihlerinde at binemeyecek.

News Reporter

21 thoughts on “Selim Kaya’ya kamçı cezası!

 1. çok komik bi ülkede yaşıyoruz .2 sene önce bu jokey şov yapıyodu kamçıya karşıyım diye 😀 dua edelimde at bayılmamış .

 2. Adam kamçıdan dolayı jokeyligi bırakıyordu şimdide ceza alıyor kamçı kullanmak istemiyordu selim kaya şaka gibi

 3. Bu arkadaş kamçı kullanmayalım diye bas bas bağırmıyomuydu 2 sene önce dünyayı ayağa kaldırdıydı, n’oldu şimdi de atı bayıltacak kadar kamçı vuruyor?! Herkes yolunda A.Ş.

 4. Selim kaya kamçı kullanıyor fakat atı dövmek için kullanmıyo izleyin yarışı atı teşvik amaçlı kullanıyor kamçıları

 5. Tam bir şovmen “atlar sahibini seçemiyor dedi” dediği ata 2 gün arayla bindi, at aygirlikta öldü TJK ve TİGEM in suçu dedi baya bir kamuoyu desteği aldı, ama atın aygirlığından kazandığı paranın beş kuruşunu ne TJK ye ne TİGEM e verdiler suçlu TJK TİGEM oldu jokeyligi bıraktı kamçı kullanılmasın diye geri başladı kamçıdan ceza aldı şimdi benim merak ettiğim insanların suratına nasıl bakacak, bu arada hakkını vereyim çok çok iyi bir jokey ama

 6. Bunlar atı canlı olarak görmüyorlar at sevgileri falan yok tamamen para amaçlı kullanıyorlar hayvanları.. 3 günde bir at koşar bunlar acımazlar üstüne gelmedimi ahırda döverler

 7. Ulusal basında şampiyon jokeyden itiraf, yarışlarda atları dövüyorlar diye haberlere konu oldu. Konu hakkında köşe yazıları yazıldı. Kamçının yasaklanması kampanyaları açıldı. Bütün yarış hayatı boyunca kırbaç şaklatmaya bayılan jokeyimiz, emekli olmaya karar verince bir anda hayvansever, hümanist kesildi. Tekrar jokeyliğe dönünce de eşyanın tabiatı gereği kamçı şaklatmaya tekrar başladı. Samimiyet kavramına karşı olmak için dünyaya gelmiş bir arkadaşımız.

 8. sakami bu ya,sen kamçı için lüzumsuz diye televizyon kanallarında internet sitelerinde show yap,başarısızlığını yok oluşunu kapatmak gündeme gelmek için artistlik yap sonrada fazla kamcidan ceza al.bu ne perhiz ne lahana turşusu selim efendi.bunlar para için kendini bile kamcilar

 9. Selim yaaa şaka gibisin selim hani kırbaç falan filan yazık mazik dedin bizde helal olsun iyi insanmış demiştik

 10. Hata insana mahsustur selim kayada hata yapabilir bu normaldir şov yapmış olabilir kimler şov yapmiyorki her yarışta kamçı kullanmadı bu adama yarışa göre kullaniyor… Kim ne derse desin Selim Kaya başarılı bir jokey abimiz dir … Selim Kaya gariban babasıdır kimse bilmezse bile ben bilirim kim ne derse desin bir gariban yanına gitmisse caresini bulmustur yardımda bulunmuştur..

  1. Boş boş yorumlar işte ne diyicen bilmezler ki örnek gösterdikleri jokeyin öz abisi sokaklarda yatıp kalkıyor bırak garibana yardım etmeyi kendi öz abisi bitik zaten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir