SELLYBOY’dan rekor derece ile gelen ilk Grup galibiyet

17 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Ersin Bakır’ın sahibi olduğu, Kemal Kurt tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Dılşa Kaya’nın yaptığı Sellyboy (3y de Amerikalı – Dust Catcher, Victory Gallop) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini The Raptor (Bushranger) elde ederken, Lord Of Pelennor (Victory Gallop) üçüncü, Dragon Wings (Torok) dördüncü, Masterclassman (Maximus Dream) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Sellyboy (Mustafa Çiçek)

Üst üste ikinci galibiyet… 

Bursa ve İstanbul çim pistinde koştuğu başarılı yarışlarla gayet iyi bir sezon geçiren Sellyboy, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra en dıştan sprinte kalkıp, 200’den sonra rakibi ile giriştiği mücadeleyi sonlarda lehine çevirerek kazanmayı başarırken, aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini de elde etmiş oldu.    

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Masterclassman liderliği alırken ikinciliğe Tale Of The West girdi. Daha sonra Lord Of Pelennor ve The Raptor sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Masterclassman liderliğini korurken yine ikincilikte Tale Of The West arkalarında dışta The Raptor içinde Lord Of Pelennor şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Masterclassman halen lider, Tale Of The West takipte, daha sonra Lord Of Pelennor ve The Raptor sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Masterclassman az farkla Tale Of The West’in önünde düzlüğe lider çıkarken ortalarından Lord Of Pelennor ve dıştan The Raptor atağa kalktı. 400’de The Raptor dıştan gruba hakim olurkan en dıştan da Sellyboy sprinte kalktı. 200’de Sellyboy ve The Raptor arasında zevkli bir mücadele başladı. Son metrelerde rakibine hakim olan Sellboy boyun farkı ve 2’01”23 bitiriş derecesi ile pist rekoru kırarak kazanan isim oldu.

Sellyboy (Mustafa Çiçek)
News Reporter

4 thoughts on “SELLYBOY’dan rekor derece ile gelen ilk Grup galibiyet

  1. Bu safkan için yorum yazılmamış ama yaş aldıkça orjin gereği daha iyi koşacak.

    Bu arada uzunda bir üst grupta rahatlıkla iş yapar yeter ki doğru yarışlar seçilsin grup yarışı kazanması surpriz olmaz benim için

  2. Atın iyi olması camiada sahibinin popülaritesi ile alakalı herhalde.Gazi yi kazanan plase yapanlar kadar iyi bir at.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir