Bilbaşar Kupasında DOMBRA’dan çim pist galibiyeti!

Unutulmaz atçı ve yetiştiricilerden Semiral Bilbaşar anısına 16 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-6 koşuyu, Hasan Hüseyin Temel’in sahibi, Zeynep Baytınaz’ın yetiştiricisi ve Aktay Güneş’in antrenörü olduğu Dombra (6y aa Perfect Storm – Dixie Darleme, Revoque), jokeyi İlker Soyad ile kazandı.

Dombra (İlker Soyad)

7 safkanın katılımı ile 2400 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, son virajı önde numara götüren rakibinin hemen arkasında ikinci sırada dönen ve düzlüğün hemen başında yaptığı ataklarla öne geçip bir daha rakiplerine yakalanmayan Dombra, 2’29”12’lik derecesi ile 2 boy önde birinciliğe uzanmayı başardı. Düzlükteki atakları ile Hosli (Bekmezbey) mücadeleyi ikinci tamamlarken, bu safkanın bir burun gerisinde Farilyalı (Dai Jin) üçüncü, onun da 2.5 boy arkasında Görkem (Banknote) dördüncü oldu.

40’ıncı startında 12’inci kez finiş çizgisini önde geçen Dombra, kariyerinin 8’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, 3’üncü kez ayak bastığı çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.091.905 TL’ye yükseltti.

Semiral Bilbaşar Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir