Sentetiğin Kraliçesi geçilmezlik serisini 6’ya çıkardı…

14 Mart 2022 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Galata Kulesi Koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi, Tezcan Taşar’ın antrenörü olduğu Atomic Blonde (4y ak Captain Rio – Lady Smith, Perfect Storm), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Grey Kurt (Perfecto) elde ederken, mücadeleden Luminescence (Utopia) üçüncü, Strawberry Girl (Kaneko) dördüncü, Special One (Kaneko) ise beşinci olarak ayrıldı.

Atomic Blonde (Gökhan Kocakaya)

Geçilmezlik serisini 6’ya çıkardı…

Yarış hayatının 15’inci startında 10’uncu birinciliğini elde eden Atomic Blonde, sentetik pistteki 9’uncu startında 8’inci birinciliğini elde ederken, aynı zamanda kariyerinin de ilk Grup galibiyetine imza attı.

Geçtiğimiz yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında koştuğu 3 yarışı da kazanarak kapatan klas kısrak, bu seneyi de Ocak, Şubat ve Mart aylarında koştuğu 3 yarışı da kazanarak açtı ve kış sezonunu geçilmeden namağlup bir şekilde kapatmasını bildi.

Startla birlikte öne çıkan Grey Kurt koşunun liderliğini yapmaya başladı. Hemen arkasına Luminescence ve Specail One düştüler. Atomic Blonde koşunun son 600 metresine kadar bariyer dibinde ve dördüncü sıradaki yerini korudu.

Düzlüğe Grey Kurt lider çıktı. İkincilikte Luminescence vardı. Atomic Blonde 400 direği geçilirken tutarak üçüncülüğe girdi, 200 direği geçilirken yine tutarak ikinciliğe sarktı. Son 100’de jokeyinin hafif bir teşviki ile hızlanan kısrak, finiş çizgisini de 3 boy farkla ve 1’30”78’lik derecesi ile önde geçti.

Atomic Blonde (Gökhan Kocakaya)News Reporter

6 thoughts on “Sentetiğin Kraliçesi geçilmezlik serisini 6’ya çıkardı…

 1. 2 at dusunun
  aynı derecelere yakın 3 er yarıs kazanmıs olsun
  bIRISI Asli uyenın yada yönetım kurulunda bırının
  atı ise o ata daha çok handıkap puanı verılıyor,Bu Kupon oynayan
  insanlar çogu yapılanların farkında,Sizler istedıgınız kadar tjk ekranlarında
  ona buna şampiyon deyın,hiçbiri insanların gönlunde şampiyon dgL

  1. Atomic Blonde yarış hayatı boyunca 15 yarış koşmuş, sadece 1 tanesi Handikap koşusu… Yani Handikap puanı ile kısrağın ne alakası var onu da bir zahmet anlatırsanız anlarız. Kısrak sürekli Kısa vade ya da Açık yarış koşuyor, handikap puanının x ya da z olması ne avantaj sağlıyor kısrağa?

 2. Ustadım
  GOLD OPULENT/WARDENCLYFFE Örnegi
  ılk 3 yarısları neredeyse aynı WARDENCLYFFE.276 bın tl
  gold opulent 261 bın TL ama gold opulent e daha fazla
  handıkap puanı nasıl verılıyor.demek istedıgım buydu
  Saygılar

  1. Handikapör kazanca göre puan vermez. Kendine göre bir güç sıralaması yapar. Handikapörün görevi budur. Aksi halde kazanca göre verilse zaten handikapöre gerek yok! Ona göre diğer daha iyi at demek ki…

 3. Long runner ilk çim yarışını kazanıp maidenden çıktığındada yuksen puan almıştı atın kazanma şekline bakarak sermayesi gücüne bakılarak o puan verilir
  Gold opulentte olduğu gibi mesela bu cumartesi tendürek koşusunda bi at var bright hope bu koşuyuda kazanırsa onunda handikap puanı ciddi yükselicek takip et atları izle ayaklarını aksiyonlarını kolaymı kazanıyo rahatmı Vsvs. At yarışı oynayan adam atı izler parasına bakmaz ?

  1. Hayattakı tek hobım at yarısı ustadım
   Üstadlarım
   cvp için de tşk ederım,bir sey daha ögrenmıs oldum sayenızde
   35 senedır oynarım ,ölene kadarda oynamaya dvm edecegım
   Bızımkısı bır tutku,oymasamda izlerim,izmirden kalkıp
   Bold piliot galtee yı geçtıgınde ıstanbula ızlemeye gıtmıstım
   o derece yani,birde imparatorun hayranıyımdır,Herkesin işi
   gücü rast gelmesı dileklerimle,sagolun varolun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir