Sentetik pist kariyerine A2 galibiyeti ile başladı…

24 Eylül 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus A2/D Kız Kulesi Koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Caner Akgül’ün ise antrenörü olduğu Walley Of Flowers (3y dd Native Khan – Lilly Of The Valley, Haafhd) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Luna Lovegood (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Melinam (Lion Heart) üçüncü, Çirçuz (Kaneko) dördüncü, Silent Wave (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.Sentetik pistteki ilk yarışında Grup kazandı…

Yarış hayatının 8’inci startında 4’üncü birinciliğini Kız Kulesi Koşusu ile elde eden Walley Of Flowers, kazanamadığı diğer 4 koşuda da ikinci olarak önemli bir başarıya imza attı. Çim pistte 7 kez start alıp 3 birincilik ve 4 ikincilik elde eden dişi tay, sentetik pistte ise start aldığı ilk yarışı kazanarak aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Start birlikte orta grubun hemen arkasında kendisine bir yer edinen Walley Of Flowers, 800 startı geçilirken bariyer dibinden yürüdü ve son virajı beşinci sırada döndü. Son düzlüğe çıkıldıktan sonra pisti ortalayan jokeyinin teşvikleri ile 400’de sprinte kalan safkan, 200’de çok yaklaştığı öndeki rakiplerini son 100’de teslim aldı ve bu metreden sonra farkı 3 boya çıkartarak 1’23”54 gibi iyi bir derece ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir