Sentetik pistin başarılı safkanı uyutuldu…

Sentetik pistte start aldığı 22 yarışta 10 birincilik ve 5 ikincilik elde eden Gödek Ekürisine ait klas safkan Invincible Baby (Invincible Son – Carly Baby), 22 Mart 2023 Çarşamba günü İstanbul’da start aldığı Şartlı-4 mücadelenin son 600 metresinde sakatlandı.

2 Yıl aradan sonra pistlere geri dönen ve henüz üçüncü startında kazanmayı başaran 7 yaşındaki başarılı ismin koşu sonrası veteriner hekimlerce yapılan tetkiklerinde tedavi edilemeyeceği anlaşıldığından Komiserler Kurulu Kararı ile uyutulmasına karar verildi.

Gökden ekürisine ve safkanın tüm ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

4 thoughts on “Sentetik pistin başarılı safkanı uyutuldu…

  1. büyük sakatlık yaşadı ara verdi 3 seneye yakın iyi de para kazandırmış eküriye neden daha üstüne gidersiniz ki neden? yazık yaaa…

    herkes söyler atçıyız biz bilmem neyiz kusura bakmayın atları sevmeyen en az kırk tane sahip sayarım… üzüldüğüm için yazıyorum bu at sahada kalmamalıydı…

  2. Vallahi 2 senedir invincible son hassasiyetim oldugu icin bu at nerde diye sorguluyordum.yarisi izledim.son virajda sakatlandi at.dedim tamam bitti bu iş.yazık oldu.bu uyutmak kolaycilık mıdır desem merhametsizlik midir desem.ne desem bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir