Sentetik pistte başarılarına devam ediyor!

30 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nail Avunduk Koşusunu, Adnan Gelen’in sahibi ve yetiştiricisi, Mecit Soykuvvet’in ise antrenörü olduğu Babaismail (5y ka Balıkhan – Blue Velvet, Dayıbey), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği kariyerinin ikinci sentetik pist yarışına çıkan Kardeşcan (Turbo) elde ederken, mücadeleden Alganhan (Alganbey) üçüncü, Batmanaslanı (Tamerinoğlu) dördüncü, Akyaka (Özgünhan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Babaismail (Halis Karataş)

Geçen sene de kazanmıştı…

Kariyerinin 22’inci startında 7’inci birinciliğini elde ederken kazancını da 1.8 Milyon liraya yükselten Babaismail, aynı zamanda 6’ıncı sentetik pist galibiyetine imza attı. Bugüne kadar kazandığı 4 Grup mücadelenin 3’ü sentetik pistte olan klas safkan, bu koşuyu geçen sene de yine Halis Karataş ile Aşemez’in önünde kazanmasını bilmişti.

Babaismail (Halis Karataş)
News Reporter

3 thoughts on “Sentetik pistte başarılarına devam ediyor!

  1. Burdan Akyaka nin sahibine seslenmek istiyorum lutfen atini cimde sentetik de zorlama artik atin sevmiyor birak kum kossun hem saglikli olsun hemde kazansin atlari yapmadigi pistlerde para hirsina harciyorsunuz yeter artik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir