Serdar Kemal Özçolak Kupasına AGE OF FIRE ambargosu…

14 Haziran 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 M. Serdar Kemal Özçolak koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Demir’in yaptığı Age Of Fire (5y da Torok – Ateşin Kızı, Marlin) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Raks Star (Azaraks) elde ederken, Grey Kurt (Perfecto) üçüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) dördüncü, Mister Görkem (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk birincilik…  

Bu yıl start aldığı koşularında istikrarlı performanslar sergilese de henüz birincilikle tanışamayan Age Of Fire, uzun aradan sonra ilk kez birlikte olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuda önde giden Grey Kurt’un arkasında konumlanıp, düzlük dönülür dönülmez hamlesini yaptı ve kısa sürede rakibinden liderliği alan safkan kalan metrelerde aldığı avansı fotoya kadar koruyarak hem bu yılki ilk birinciliğini elde etmiş, hem de geçtiğimiz yıl kazandığı bu koşuyu bir kez daha önde tamamlamış oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Serdar Kemal Özçolak Kupasına AGE OF FIRE ambargosu…

  1. Zafer Ateşi ve Mister Görkem bu safkanları neden haraya göndermediler ki anlamadım gitti. Age Of Fire gibi atın olsun KV koşularda keyif yap.

  2. Kurtel Ekurisi elindeki nadide kisraklari Torok Native Khan Victory Gallop Luxor vs.gibi aygırlara gonderseydi çok büyük atlar yakayabilirdi fakat onlar eldeki mevcut yetersiz aygırlarda ısrar etmeyi sürdürüyorlar …Bluegrass Cat İnvincible Son Avery İsland gibi…2 büyük aygırı vardı onları kaybetti Tizway Air Vice Marshall…Long Runner ve Call to Victory i söylemiyorum bile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir