SERDAREFE’den Beyaz bayrak-ayna ilk grup galibiyeti…

24 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus A3 koşuyu, Mustafa İlkadım’ın sahibi olduğu, Ahmet Fehimoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alican Öksüzler’in yaptığı Serdarefe (3y ke Oymakbeyi – Zülal, Sergen) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Melihin İzi (Özhaber) elde ederken, Belkıs Ana (Saadın Gücü) üçüncü, Aydınefesi (Ali Ruhi) dördüncü, Sonsilah (Silah) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Dördüncü koşusunda üçüncü birincilik… 

İzmir’de çim pistte kazandığı koşu ile buraya moralli bir şekilde gelen Serdarefe son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Muhammed Mir Bilgin idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği sonlarda içinden gelen rakibinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.    

Canhay ve Sonsilah’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Serdarefe liderliği alırken ikinciliğe Yağız Eren ve dışından gelen Canhay hamle yaptılar. Bu şekilde 1000 startı geçildi. 800’de Serdarefe liderliğini korurken ikinciliğe Canhay girdi. Daha sonra Belkıs Ana ve Yağız Eren sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Serdarefe liderliğini korurken ortadan Belkıs Ana’nın içerlerden de Melihin İzi atağa kalktı. 200’de Serdarefe içinden gelen Melihin İzi ile mücadeleye başladı. Son metrelerde rakibine tekrar hakim olan Serdarefe yarım boy farkla ve 1’20”57 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir