SERDÜMEN ve TAYKUT artık TİGEM Kadrosunda…

2022 aşım sezonunda Türkiye Jokey Kulübü Mahmudiye Pansiyon Harada hizmet vermekte olan Serdümen (35 müracaat) ve Taykut (32 müracaat) isimli aygırlar TİGEM tarafından satın alındı.

Söz konusu aygırlarda müracaatı bulunan ve henüz aşım görmemiş kısraklar ile aşım görmüş olup gebelik muayenelerinde boşa dönmüş kısrakların aşım müracaatları iptal edildi. Müracaatı iptal edilen kısraklarının, anılan aygırlarda aşım görmesini isteyen at sahiplerinin TİGEM’e müracaat etmesi gerekmekte…

Serdümen (solda) Taykut (sağda)News Reporter

7 thoughts on “SERDÜMEN ve TAYKUT artık TİGEM Kadrosunda…

  1. ŞİMDİ AŞIM GÖRMEMİŞ YADA AŞIMDAN BOŞ DÖNEN KISRAKLAR TİGEME BAŞVURACAK TİGEM KENDİ PROSEDÜRÜNÜ UYGULAYIP AŞIM BEDELİNİN YARISINI İSTEYECEKMİ İSTERSE NE OLACAK GEBE KALMIŞ KISRAK SAHİPLERİ İLE AŞIMDAN BOŞ DÖNEN YADA MÜRACAAT EDİP AŞIM GÖRMEMİŞ KISRAK SAHİPLERİNE NE OLACAK NETİCEDE MAÇ OYNANIRKEN KURALLARI DEĞİŞTİRİYORSUNUZ SİZCE BU ETİK Mİ????

  2. TİGEM iki ihalede üç tane Tamerinoglu kardeş aygır aldı. Aynı atsahiplerinin aygırlarini alarak birilerinin atları özelikle seçiliyor. İki ihalede de Berk ve Seklavi adayları olduğu hâlde alım yapmayarak veyahut düşük tekliflerden ötürü başarısız oldu. Safkan Arap atlarinda beş tane aygır familyası var. Saad, Berk, Hilal uzzaman, Seklavi ve Kuruş. 100 yıla yakın korunmuş bu Safkan Arap soyu inşallah siyasi ayaklarla heba olmaz.

  3. Yıldızhan ekürisi tigemle çok büyük iltisak a sahiptirler onlar alıcağı tayı bile koordineli doğduğun dan itibaren takip ederler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.