SERT HARASI’ndan Satılık Taylar…

SERT HARASI’ndan Satılık Taylar


Marcavelly – Nelia, Doyoun

24.05.2020 Doru Dişi

240.000 TL

Tayımız 24 Mayıs doğumlu olup ahırı Kocaeli Kartepe Hipodromu’ndadır. Tayın annesi Nelia ülkemizdeki en başarılı hatlardan biri olan Shot Stopper’ın kızıdır. Shot Stopper’ın oğlu ARGAEUS aygırlık yaparken SOYLU (Red Bishop) isimli kızı A3 Harem galibi olup G1 Dişi Tay Deneme ikincisidir. Shot Stopper’ın başarılı erkek taylarından aygırlık yapmış olan CANNON ise G2 Büyük Taarruz galibi olup G1 Ankara ikincisi G1 Gazi Koşusu üçüncüsüdür.

Shot Stopper hem kendi hem de kızları çok iyi annelik yapmış bir kısrak hattı kurmuştur. 11 koşu galibi olan Shot Stopper kızı KAYLA harada yarış kazanan 6 tay içerisinde G3 galibi Miss Bebek’i de üretmiştir. Shot Stopper’ın Castle Rising’den olan kızı Gesi ise harada Ocean Crest’ten NUHBABA gibi kum pistte şampiyon bir tayı üretmiştir.

Shot Stopper kanı taşıyan kısraklarda yarış hayatının vasat geçmesi önemsizdir. Gesi gibi koşu hayatında vasat olan GOLDEN LEAF (West By West) harada SUZI GOLD gibi bir şampiyonu üretmiştir. G1 Dişi Tay DenemeG1 Kısrak Koşusu galibi olan Suzi Gold G1 Gazi Koşusu ikincisidir.

Bu isimler yanında Shot Stopper kızı Amaya’nın Dai Jin’den olan oğlu CANKILIÇ Adapazarı Koşusu Kv8 galibidir. Tayımızın annesi Nelia’nın ise taylarından OVER ALL 7 birincilik, MARMARAY 8 birincilik, MAGNIFICA PRESENZA 7 birincilik, MAGLEW 5 birincilik, BIG LIGHTNING 1 birincilik, MELIA 1 birincilik elde etmiştir. Kısrağın koşan 8 tayından 6’sı yarış kazanmıştır. Bu taylardan Over All, Kuğulu Park Kv7 ikincisi öz kardeşi Maglew Kv-6 galibi, diğer kızı Magnifica Presenza Erdek Koşusu Kv6 galibidir. Magnifica Presenza harada ise Vural Çakım Koşusu Kv-8 galibi LAST IMPACT’i Smart Robin’den vermiştir.

Tayımızın Ocak ayının ilk haftasında röntgenleri çekilmiş olup en ufak olumsuz raporu yoktur. Tamamen sağlıklı ve anne hattının özelliklerini taşıyan tayımız damızlık kadrosu kurmak isteyen yeni yetiştiricileri için uygundur.

Tizway – Wild Step, Sri Pekan

11.04.2021 Doru Dişi

460.000 TL

Lider kısrak babası Sri Pekan’ın güçlü kan hattından kızı Wild Step’in şampiyon adayı kızı. Tayın anne hattı 7-a familyasının en etkin kolu B FLAT’e ulaşmaktadır. B Flat kolunda yetişen Grup galipleri ASSESSOR (G1 Prix Royal Oak galibi), PARLANCHINA (G1 Rostov Oaks galibi), BOB LE BEAU (G1 New York Turf Writers H galibi), ENAAD (G2 South Africa Gold Cup galibi), PRIDE OF DUBAI (G1 AJC Sires Produce Stakes galibi), CHINESE WHITE (G1 Pretty Polly Stakes galibi), RAFHA (G1 Prix de Diane galibi) öne çıkanlardır.

Rafha ise ayrı bir kol açarak 7-a ailesinin Avrupa’da en önemli ailelerden biri olmasını sağlamıştır. Rafha’nın oğlu INVINCIBLE SPIRIT G1 Haydock Sprint Cup galibi olması yanında Avrupa’nın en önemli aygır babalarından biri haline gelmiştir. Kısrağımız Wild Step pedigrisindeki detaylar ile büyük şampiyon aygır INVINCIBLE SPIRIT ve anne kardeşi KODIAC’ın başarısını yakalayacak projeler için satın alınmıştır.

Kodiac’ın öz kardeşi olan MASSARRA Listed galibi olup Gr.2 ikincisidir ve Cape Cross’tan Gr.1 galibi NAYARRA’yı vermiştir. 7-a B Flat hattının gücünün arttığını gösteren örneklerden biri Nayarra’nın harada Frankel’den SEVENTH KINGDOM’u vermesidir. Çünkü Frankel babasından devraldığı Sadlers Wells hattının lider aygırı olma vasfını bu anne hattı ile bağlantılı eşleşmelerde sürdürebileceğini Seventh Kingdom ile göstermiştir.

Danehill kızı Massarra’nın Galileo’dan olan eşleşmelerinde BLISSFUL (Ingabelle Stakes Listed galibi), CUFF (Fillies Sprint Stakes Listed galibi), FRIENDLY (Cooley Fillies Stakes Listed galibi), MARS (G1 St James’s Palace Stakes üçüncüsü), GUSTAV KLIMT (G2 Superlative Stakes galibi) gibi başarılı atlar yetişmiş mükemmel bir sonuç alınmıştır.

Rafha açtığı yeni kolda ikinci bir kanalı kızı ACTS OF GRACE ile yakalamıştır. Princess Royal Stakes Gr.3 galibi olan bu kısrak Ravens Pass’dan CONTRADICT isimli kısrağı üretmiş, bu kısrak ise harada MISHRIFF (Make Believe) gibi bir şampiyonu vermiştir. MISHRIFF G1 Fransa Derby, G1 Dubai Sheema Classic galibi olup 11.158.059£ kazanç yapmıştır.

7-a hattının B Flat kolunda ‘Super Star’ bir diğer yeni şampiyon ise PINATUBO’dur. G1 National Stakes, G1 Dewhurst Stakes, G1 Prix Jean Prat galibi olan Pinatubo Dalham Hall Stud’ın gözde bir aygırı olup gelecek yıllarda Avrupa’da Giants Causeway kanını sürdürmesi yanında kendine ait bir hat açması beklenen bir aygırdır.

Kısrağımız Wild Step’in annesi olan Dawn Raid ülkemize 32.000 € bedelle Arqana satışlarından alınmıştır. Dawn Raid’in yurtdışında koşan 4 tayı da yarış kazanmıştır. Bunlardan biri olan SOLAR DEITY Lady Wulfruna Stakes – Listed galibidir. Dawn Raid anneden BACHIR ile kardeştir. Bachir ise G1 Irish 2000 Guineas, G1 Poule Dessai Des Poulains, UAE 2000 Guineas, G2 Richmond Stakes koşuları galibidir.

Yüksek kan hattı ve özel proje pedigrisi ile gösterişli tayımızı görmeden karar vermeyiniz.

0 554 287 04 87 (YILDIRIM SERT)

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir