SEVERUS SNAPE son provadan başarıyla geçti!

8 Haziran 2024 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pitte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Mehmet Akif Ersoy koşusunu, Barış Yakut’un sahibi olduğu, Tolga Karakartal tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tevfik Bardakcı’nın yaptığı Severus Snape (3y de Torok – Hoppa, Dr Fong) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini King Davut (Sidney’s Candy) elde ederken, Wolf Seyfo (Native Khan) üçüncü, Tachyon (Hemsworth) dördüncü, Canotay (Myboycharlie) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Son provadan tam not aldı…

Son startı olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koşusunu kazanarak bu koşuya favori olarak gelen Sevenus Snape, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, son düzlüğe de ön grubun bir hayli arkasında çıktı. 400’den itibaren temposunu arttıran ve dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile rakipleri ile olan arayı her metrede kapatan safkan, öndeki King Davut’u son metrelerde yakalayıp geçmeyi başarırken Gazi Koşusu öncesi son provadan başarı ile ayrılmış oldu.

News Reporter

8 thoughts on “SEVERUS SNAPE son provadan başarıyla geçti!

  1. Ahmetin elinde bu gazide bence cok iyi ili isim var yarın tor goldun performansına göre seçim yapacak kimi secerse secsin diğer isim için de gazide binmek isteyen cok olacaktır

  2. Yarışın ilk 7 atı da gelecek için ümit verdi. Severus Snape daha farklı olduğunu gösterdi ama ben kısrak babası Montjeu olan Tachyon’u da çok beğendim.

  3. Severus Snape ve Wolf Seyfo bu koşu ile mesafe yapabildiklerini gazi de koşacakları belli ettiler ayakları düz bassın. King Davut ise baya baya iyi koştu pistin ağırlığından yada değil ama göz kırptı gaziye tercih sahiplerinin ayakları düz bassın.

  4. eküri forma rengi güzel yağmurlu bir günde görmüştüm seni üstünde çubuklu formalar vardı saray renklileri kem yapmayın gaziyi kazansın madrasla aynı sitil güzel yarış olucak mecazi anlamda söyliyim son 600de hadi dese aynaya 100 metre kalmış atı yakalayacak 500 ü kapatacak nerdeyse hemde ağır pist müthiş

  5. Kan hattı çok iyi bir safkan baba Torok zaten muhteşem, kısrak babası ve anne de çok iyi orijinler. 5,6 ağır çimde bu kadar uzun sprint atıp mesafeyi kapatıp sermayeli şekilde hakimiyet kurmak muazzam ayakları düz bassın Gazi koşusunda Madras ve Zızka ile en dıştan kopup gelecek 3 attan biri olacağını gösterdi. Wolf Seyfo içinse ekibi mutlaka Anafartaları tercih etmeli eğer Anafartaları tercih ederlerse kazanmaları çok yüksek ihtimal olacaktır.

  6. Güzel bir yarış oldu sevenus snape güzel birincilik aldı. Daha önceki yorumumda SEVENUS SNAPE için gazı nin provosunu yapacak demiştim. Daha gaziye kadar müddet var ama yarın kısrak ve sait aksonda ki yarışlarada bakmak lazım. Birde mesafe olarak 2200 ve 2400 arasında ki fark önemli o yüzden o aradaki 200 metre dayanıklıği iyi olan nefesine iyi kullanan kazanacak. Tabii yarın koşacak MİTROS ON FAYER VE LOOK AT THE STAR da yarın ve nihayetinde gazidede şansının yüksek olacağını düşünüyorum.

  7. 2.olan atı çok beğendim Çankaya heyecan yapmasa fotoyu bulabilirdi…Kazanan Madrasla birlikte Gazinin iki favorisinden biri haline geldi ama bence Gazide geçen sene olduğu gibi yine sürpriz olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir