SEVERUS SNAPE’den ilk Grup zaferi…

18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koşusunu, Barış Yakut’un sahibi olduğu, Tolga Karakartal tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tevfik Bardakcı’nın yaptığı Severus Snape (3y de Torok – Hoppa, Dr Fong)  jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Al Tan (Luxor) elde ederken, Cesur Ali (Torok) üçüncü, Resne (Hep Beraber) dördüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Etkili sprinti ile göz doldurdu…  

Son startında pist değişikliğine rağmen kumda başarılı bir ikincilik elde eden Severus Snape, kendisini tanıyan formda jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlüğe çıkıldıktan sonra dıştan yaptığı etkili ataklarla öndeki Al Tan’ı son metrelerde yakaladı ve kısa zamanda ona hakim olup kariyerinin ilk grup zaferine imza atmayı başardı.

 

News Reporter

8 thoughts on “SEVERUS SNAPE’den ilk Grup zaferi…

 1. Bu beşliyi birde Mehmet Akif Ersoy koşusunda görmek lazım ona göre daha sağlıklı yorum yapılır Gazi için.

 2. SON OF THE WEST / HARD AND FAST
  çöpe dogru yola çıktılar,acaba bu 2 at ekuri olduklarını
  yarı içinde biliyorlarmıydı acaba,Arif Bey Dünya para emek harcıyor
  BAŞARI GETİRMEYEN Elemanları nasıl yanında tutuyor
  Merak Konusu

 3. Atahan abi merhaba. Konu ile alakası yok ama Gökhan Gökçe neden at binmiyor. Bilgin varsa paylaşabilir misin??

 4. Maşallah güzel kostu ve kazandı …kendi dusuncem doğru seçilmiş bı yaris …bence bu koşuya kadar çok güzel saklayip getirdiler…sprinte kalkışı aksiyonları ve fotoya girişi çok duzgundu ..kalitesini gördük ….ayakları düz bassin ….

 5. Kurtel Ekurisi kadar yarış içi yanlış taktiklerle koşan guzelim kisraklarini çöp aygirlarina heba eden ve yanlış koşulara yanlış Jokey tercihleriyle katılan bir başka büyük ekuri yoktur…Bu kadar masraf ve karşılığı sadece 2 3 tane grup atı…

 6. Kurtel ekurusiyle ne alıp veremediği var acaba bu insanların… Yetiştiricilik istatistikleri çok başarılı. Kosan at ve tabela oranları. Çöp dediğiniz aygırlar Türkiye’nin en iyileri arasında. Hala neden başarısız oluyor anlamış değilim.

  1. Saymaya baslayim mi ister misiniz?!?Çöp aygirlar İnvincible Son Avery İsland Bluegrass Cat…Blue Sunset dışında bir tane büyük at yok ekurinin…Long Runner ve Call to Victory nasıl heba edildi anlatmama gerek yok…Ekuri kosmama olayına girmiyorum bile…Birakinda bunca atla o kadar oran olsun biraz her gün koşan 5 10 at var nerdeyse…Ben ekiplerinin de başarısız olduğunu düşünüyorum koşu tercihleri Jokey tercihleri hepsi tartışılır….

 7. Kurtel ekurisinden bahsetmişiniz bende bi yorum yapmak istedim….bunca köklü eski bı ekuriinin sadece 2 gazisi var ben bunu başarıli göremem böyle bı büyük bı ekurunun daha iyi totosu olması gerekirdi diye dusunuyorum… Call to victory .long runner ….tizway ….büyük kayıp ekuri için …..ama bu kayıplar çok yakın arayla geldi ..?? Gelelim şu an koşan taylarina o kadar kaliteli taylar var ama gercekden iyi antre edildgini düşünmuyorum…yanlış koşu seçimleri çok önemli faktör …KAHRAMAN EKURİSİ VE ALİ SELİMOGLUNA şapka çıkarıyorum…müthiş hazırlıyorlar güzel antre ediliyor herşeyi ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir