Seyfettin Çalbatur Koşusunu SONG RISING kazandı…

2 Mart 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Seyfettin Çalbatur koşusunu, Zeynep Leyla Atman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Metin Acar’ın yaptığı Song Rising (3y ae Trappe Shot – Maraca, Green Tune) jokeyi Mertcan Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Proteus (Myboycharlie) elde ederken, Collecter (Daredevil) üçüncü, Street Runner (Tizway) dördüncü, Asassino (Fast ‘N’ Famous) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk sınıf koşu galibiyeti…  

Aradan sonra start aldığı ilk koşu olan Kv-6 Burhan Şenemgen koşusunu ikincilikle tamamlayan Song Rising, başarılı jokeyi Mertcan Çelik idaresinde koşuyu önde giden iki rakibinin arkasında takip edip, düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla 200’de liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı koruyarak kazanırken bu yılki ikinci startında ilk sınıf koşu birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

4 thoughts on “Seyfettin Çalbatur Koşusunu SONG RISING kazandı…

 1. Atman ekürisi kazanınca mutlu oluyorum
  Sihirbazdan sonra belkide Mertcan Çelik ekürinin baş jokeyi olur

  1. Aynen ben de öyle, Özdemir bey mükemmel biriydi ve belki de bizim nesil için Atman ekurisi o sebepten çok özel bir yerde, ben Ayhan Kurşun olmasını isterim aslında çok yakışacağını düşünüyorum ama Halis abi belirleyecek elbette, bu arada trappe shot mükemmel bir aygır seçimi oldu tebrik etmek lazım karar vereni.

 2. Comeback is Real da çok iyi song rising de , çimi yadirgamazsa gazı için aday olur comeback diye düşünüyorum

 3. A.Kurşun
  Kurtel in atlarına o kadar başarısız bınıyorki,Arif bey neden nasıl
  bu adama oynuyor anlaşılmıyor,m.s.çelik e ver atları daha iyi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir