Seyhan Belediye Başkanlığı Kupası DOĞAN KARDEŞLER’in…

20 Ocak 2024 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Seyhan Belediye Başkanlığı koşusunu, Nebi Doğan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Servet Doğan’ın yaptığı Doğan Kardeşler (4y aa Cankardeşler – Tumbul Anzelha, Emiroğlu) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kalbimdesin (Cankardeşler) elde ederken, Beyazışık (Altaha) üçüncü, End Game (Kaderşah) dördüncü, Bozkırefesi (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Adana pistindeki ilk birinciliği…  

Son iki startını ikinciliklerle tamamlayan Doğan Kardeşler, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde start çıkışından hemen sonra liderliği alıp son düzlüğe de önde çıktı ve 400’den itibaren dışından gelen Kalbimdesin’in tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken Adana’daki ilk birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Seyhan Belediye Başkanlığı Kupası DOĞAN KARDEŞLER’in…

  1. Cankardesler in erken kaybi cok buyuk bir kayip olmus. Cok iyi bir kan hattina sahipti. Umarim bu jenerasyondan neslini devam ettiren temsilciler çıkar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir