Sezon kapanışı JEFE DE JEFES’den…

14 Nisan 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 koşusunu, Zafer Gezici’nin sahibi olduğu, Özşahinler Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Jefe De Jefes (4y da Papa Clem – Shibuya, Ocean Crest) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dragon Pulse (Agresivo) elde ederken, Bustany (Yonaguska) üçüncü, Mirbey (Captain Rio) dördüncü, Gold Cash (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci galibiyet…  

Antalya’da kazandığı Kv-8 mücadele sonrası İzmir’e oldukça iyi durumda gelen Jefe De Jefes, uyum sağladığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde süratli başlayan koşuyu gerilerde takip edip, düzlükte en iç kulvara girdi ve oradan yaptığı etkili ataklarla 200’de rakiplerini yakalayıp, son metrelerde farkı biraz açarak kazanırken İzmir kış sezonunu üst üste ikinci birincilikle kapatmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Sezon kapanışı JEFE DE JEFES’den…

  1. V.abis bu sene kazanması kolay olmayan atlara biniyor.Gecen senenin şampiyonu favori atlara binmeli.menejerde bir sorun var galiba..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir