Sezonun flaş tayından müthiş geri dönüş…

13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Sakarya koşusunu, Selahattin Çizik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Arzu Kılıç’ın yaptığı Lion Victory (2y de King David – Rafia, Ramadan) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dagmar (Three Valleys) elde ederken, Special Of Horses (Azaraks) üçüncü, Firesign (Lucayan) dördüncü, North Iron (Banknote) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Lion Victory (Ayhan Kurşun)

İlk buluşmada gelen kupa…

G2 TYAYSD galibiyeti sonrası favori olarak girdiği Çaldıran koşusunda beklenen performansı sergileyemeyen Lion Victory‘nin bu kez mesafenin biraz daha uzaması ile nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenirken, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla kazanmayı başaran safkan, böylelikle hem parlak bir geri dönüşe, hem de kariyerinin dördüncü grup galibiyetine imza atmış oldu.

Azmin Zaferi’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Masterclassman liderliği almaya çalışırken ikincilikte Lion Victory daha sonra Dolya Vorovskaya sırası ile 1600 startı geçildi. 1400’de gelinirken dışardan doldurup gelen Dagmar koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Masterclassman daha sonra Lion Victory ve Dolya Vorovskaya şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Dagmar liderliğini korurken yine ikincilikte Masterclassman daha sonra Lion Victory ve Dolya Vorovskaya arkasında Special Of Horses sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Dagmar halen lider, ikinciliğe Lion Victory hemen için Masterclassman arkalarında Dolya Vorovskaya, Special Of Horses Urfa Aslanı olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Dagmar ve dışındaki Lion Victory arasındaki mücadeleye en içten Special Of Horses’ın atakları görüldü. 200’den sonra Dagmar ve Lion Victory arasındaki mücadelede sonlarda rakibine hakim olan Lion Victort yarım boy farkla ve 1’51″32 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

6 thoughts on “Sezonun flaş tayından müthiş geri dönüş…

  1. Ahahaha iyi oldu. Ayhan kursun ata nasil binilir ders verdi. Taktik boyle olur. Birilerine selam olsun. O gun bizim altili kuponumuzu yatirmişti. İyi oldu.

  2. Bir önceki koşudan ders çıkarmış atın sahipleri bu güzel gelişme safkan için ayrıca Special Of Horses ise barış kurdu yerine neden gökhan ile start aldı orasıda ayrı bir ?

  3. çaldıran koşusu’nda halis karataş önde gitmeyelim bekleyelim dediğinde bunu uygun bulmayıp önde gidelim diyen atın yetkilileriydi ve bunu kendileri de açıkladı zaten. kısacası bir seyden haberiniz olmadan takip etmeden birilerine selam olsun diyerek halis karataş’a laf çarpma peşindesiniz. onun yapılması gerektiğini söylediği taktiği bu yarıs sözünü dinleyerek uyguladılar. kısacası laf attıgınız adam sayesinde bu kosuyu böyle kostu taktik olarak bu at…

    1. En son bile laf edilmeyecek şampiyona laf sokanin aklı ile şupe ederim Halis Karataş dünyada bir numaradir sen boşver bu cahilleri dostum

  4. Keskin sirke küpüne zarar Keskin kalem. halis Karataş bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük jokeyidir aynı zamanda bütün branşlar dahil en profesyonel sporcusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir