Sezonun flaş taylarının yol haritaları belli oldu…

17 Nisan 2024 Çarşamba günü başlayacak İlkbahar-Yaz Yarış Sezonuna sayılı günler kala, gerek kış sezonunu başarı ile geçiren, gerekse kışın start almadan hazırlıklarını muntazam olarak sürdüren 3 yaşlı İngiliz taylarından bazılarının yol haritaları netleşti.

Tor Goldun yeni hedefi Sadık Eliyeşil Koşusu…

Bu isimlerden; 2 yaşlı döneminde 4 kez start alıp çim pistte Şartlı-1 ve Şartlı-5 birinciliklerine imza atıp Aralık ayında Antalya sentetik pistinde G3 ikinciliği elde eden ve bu sene Adana çim pistinde koştuğu Şartlı-5 ve G3 Tendürek Koşularını kazanarak bir anda dikkatleri üzerinde yoğunlaştıran Tor Gold (Torok), yaz sezonunu 21 Nisan 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulacak 545.000 TL birincilik ikramiyeli Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşusu ile açacak…

Bu yarışın ardından yılın ilk klasik mücadelesi Erkek Tay Deneme’ye gidecek olan safkan, sonrasında Ankara’da G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusunu koşarak Haziran ayının sonundaki Gazi Koşusunu hedefleyecek.

Giz 24 gün sonra piste çıkıyor…

Kış sezonunu dinlenerek ancak muntazam idmanlarla geçiren geçtiğimiz yılın şampiyon 2 yaşlı Dişi tayı Giz (Run Away And Hide), 24 gün sonra 19 Nisan 2024 Cuma günü bu seneki ilk yarışı için piste çıkacak…

Geçen sene G2 Kraliçe II Elizabeth ve G1 Çaldıran Koşularında dördüncülük elde edip ardından önce G2 SİAYSD ve son olarak da G2 Sakarya Koşularını kazanarak sezona damga vuran klas tay, yaz sezonuna 1400 metre çim pistte koşulacak Dişilere mahsus Kv-8 F.Derya Beşikçi Koşusu ile girecek.

Kaze Ni Katsuda çim pist hazırlığı…

Kış sezonunun en başarılı taylarından biri olan ve yılbaşından bu yana koştuğu 5 yarıştan da zaferle ayrılan Kaze Ni Katsu (Wiener Walzer), yarış kariyerinin ilk startında çıktığı ve sonrasında bir daha ayak basmadığı çim piste yeniden çıkmaya hazırlanıyor.

Mesafe ayırt etmeksizin kum pistte üst üste birincilik serisini sürdüren tay, İstanbul’da sezonun açılacağı 17 Nisan 2024 Çarşamba günü 1400 metre çim pistte koşulacak olan Kv-8 Ergin Talay Koşusunda önemli bir sınav verecek.

 

News Reporter

9 thoughts on “Sezonun flaş taylarının yol haritaları belli oldu…

 1. Tor Gold 1800 arkası 1900 koşup ardından 1600 dönmesi BENCE büyük hata yine de ayakları düz bassın.

  1. Ben de ayni seyi düşünüyorum. Umarim Kingsman in dustugu duruma dusmezler. Sanirim Triple Crown yapma sevdasi bu kararlari almaya itiyor.

 2. tor gold erkeğe uğramadan hatta sait akson mehmet akif yapmadan başka koşular seçilerek gazi ye gitmeli… zaten puanı yetiyor… savaşlara girmeden diri kalıp gaziye çıkmalı…

  gizin sahipleri nefes açması için koşturuyor bu koşuyu bence doğru tercih… bu koşu sonrası uzun bir 3 yaşlı koşusu arkasında kısrak ile gaziyi hedef seçmek mantıklı…

  en merak ettiğim tayların başında mangusta geliyor ayağı düz bassın…

  kaze in katsu da tam bir tempo atı umarım çimi yapar onun havası inspector de vardı… nefesi uzun…

  hepsinin ayağı düz bassın…

 3. Tor Gold yol haritası zorlu ama çok farklı maşallah Grand ekinoks gibi şampiyon olacak inşallah

 4. bu arkadaşlar festival fever’a rakip olamazlar…. onun rakiplerinin biri antalyada şuan diğeri aynı ahırda……

 5. Hepside birbirinden değerli taylar.. inşallah kazasız belasız güzel yarışlar izleriz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir