SİAYSD Yönetim Kurulundan Ankara ziyareti…

T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneğini Başkanı Recep Avşar, Genel Sekreter İlyas Emir Karadağ, ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Gülmez’den oluşan heyeti Ankara’daki makamında kabul etti.

Yeni görevinden ötürü Ebubekir Gizligider’i tebrik eden heyet, görüşme sırasında at sahibi ve yetiştiricilerin güncel sorun ve önerilerini de aktarma fırsatı buldu.

At Yarışları Yönetmeliği ile ilgili çalışmaların yanı sıra yarış ve yetiştiricilikle alakalı çeşitli konuların da ele alındığı görüşmede Bakanlık ve YKK temsilcileri ile atçılar arasında pandemi öncesi planlanan ancak pandemi sebebi ile uygulanamayan istişare ve değerlendirme toplantılarının tekrar oluşturulmasının sektör paydaşları arasında iletişimin ve bilgi akışının sıklaştırılması açısından faydalı olacağı konuşuldu.

Bakanlığın doping uygulamaları ile ilgili yaptığı yeni yasa çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunulurken, yasa çalışmasının ve ilgili yönetmelik uygulamalarının sektör açısından önemi ve bakanlığın konuya olan yoğun ilgisinden bahsedildi.

Atçının her türlü sorununda kapısının derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına açık olduğunu ve elinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğini dile getiren Gizligider, sektöre ellerinden gelen desteği her zaman vereceklerini söyledi.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir