SİAYSD’den gençlere tarihi fırsat!

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, Amerika’nın ünlü haralarından Lane’s End ile yaptığı işbirliği neticesinde gençlere Amerika’da Hara Stajı imkanı sunuyor. Derneğin konu ile ilgili olarak yaptığı duyuru şöyle;

Aygır kadrosunda CANDY RIDE, A.P. INDY, HONOR CODE, LEMON DROP KID, QUALITY ROAD ve NOBLE MISSION gibi Dünyaca ünlü birçok aygır bulunduran, ABD’nin önde gelen haralarından LANE’S END ile istişare neticesinde, Amerikan J1 Vizesi kapsamında, stajyer hara çalışanı alımı derneğimiz aracılığı ile Türkiye’den de katılımcı başvurularını kabul edecektir.

Başvurmak isteyenler SİAYSD (Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği) iletişim kanalları aracılığı ile özgeçmiş, irtibat detayları, adli sicil kaydı, ve okul veya çalışmış olduğu kurumdan referans mektubu sunması gerekmektedir. (siaysdiletisim@gmail.com)

Derneğimize sunulacak başvurular değerlendirme kapsamına alınıp, derneğimiz eğitim heyetinin onayından geçen başvurular, başvuru sahipleri ile mülakat sonrası, LANE’S END harasının başvuru değerlendirme komitesine sunulacaktır. Mülakat aşamasında destekleyici ek döküman talebi olacaktır.

J1 Vizesi son değerlendirmesi resmi ABD makamları tarafından yapılacaktır.

Başvuru sahiplerinde aranacak öncelikli özellikler:

21-28 yaş arasında olmak.

Atlar ile 5 yıl çalışma geçmişi veya ilgili atçılık üniversite veya okullarından mezun olmuş olmak.

Atlarla birebir çalışma ve onların gündelik bakım ihtiyaçlarını karşılama isteği.

İletişim kurabilecek seviyede İngilizce veya alternatif olarak İspanyolca bilgisi.

12 ay süre ile kesintisiz, sağlık durumları haricinde izinsiz, çalışmaya uygun olmak.

Staj İçeriği:

Stajyerler Dünyaca ünlü LANE’S END harası işletmesi kapsamında tay, kısrak, ve aygırlar ile rotasyonlu çalışma tecrübesi edinecektir; bu kapsamda yönetim kadrosunun yönlendirmesi ve tecrübeli seyis kadrosu ile haranın ve atların tüm gündelik çalışmalarına katkıda bulunarak hara faaliyetleri hakkında tecrübe edinecektir.

Staj Hakkında Diğer Bilgi ve İçerikler:

Vize başvurusu maddi desteği ($1,080.- not: bu maliyet başvuru sahibinin haftalık maaşından düşülecektir; staj tamamlandığında ise biriken meblağ stajyere iade edilecektir)

Konaklama imkanı (Dünya’nın diğer ülkelerinden stajyerler ile 3 kişilik evlerde konaklama imkanı)

Haftanın 6 günü 6.30-16.00 standart çalışma saatleri arasında saatlik $11.63 maaş, haftada toplam 48 saat. 7 gün üst üste çalışılması durumunda yedinci gün için saat bazında 1.5 maaş.

İlk 6 hafta boyunca konaklama yerinden iş yerine taşıt; 6 hafta sonrasında stajyerler kendi taşıma imkanlarını oluşturmaları gerektirmektedir (bu maliyetleri kendi aralarında paylaşabilirler).

12 ay kesintisiz staj sonunda başarılı olacak katılımcılara 2 yıllık iş teklifi olasılığı.

Mülakatlar neticesi başvurusu LANE’S END’e iletilecek olan başvuru sahiplerine başvurularının devamında derneğimiz tarafından destek verilecektir.

İlgili kişiler daha detaylı bilgi için derneğimiz email adresi siaysdiletisim@gmail.com aracılığı ile irtibata geçebilirler.

Saygılarımızla,

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir