SIEMPRE’den bir sınıf koşu galibiyeti daha…

23 Mayıs 2023 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Sanayi Odası koşusunu, Ali Çapacı’nın sahibi olduğu, Mehmet İlker Akdeniz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Emin Avcı’nın yaptığı Siempre (6y da Offlee Wild – Orange Crush, Distorted Humor) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Kuanpo (Velociraptor) üçüncü, Ascot (Mendip) dördüncü, olarak pistten ayrıldı.

Üst üste üçüncü galibiyet…

Bursa’da üst üste kazandığı koşularla Kocaeli’ne çok iyi durumda gelen Siempre son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Nevzat Avci idaresinde koşuyu önde giden rakibinin hemen arkasında takip edip düzlükten sonra içten yaptığı ataklarla 200’de aldığı liderliği aldı ve bu liderliğini çizgiye kadar koruyup kazanırken üst üste üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Delawera liderliği alırken ikincilikte Siempre hemen dışında Ascot daha sonra Kuanpo sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Delawera liderliğini korurken ikincilikte Ascot ve Siempre ikilisi daha sonra Kuanpo şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Delawera halen lider, ikincilik mücadelesi Ascot ve Siempre arasında sürerken 600’de az farkla Delawera ikincilikteki Ascot’un önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Delawera liderliğini korumaya çalışırken içinden gelen Siempre 300 geçilirken ondan liderliği aldı. Son metrelerde farkı 1 boya çıkararak ve 1’48”45 bitiriş derecesi ile kazanan Siempre oldu.

Siempre (Nevzat Avci)
News Reporter

1 thought on “SIEMPRE’den bir sınıf koşu galibiyeti daha…

  1. Bahis yapanlar bu aralar Kaya ların atları hep mamalı kesinlikle atları koşuyorsa yazın ihmal etmeyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir