Sihirbazdan; TWIST AND SHOUT…

8 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8/D Kadir Keçelioğlu Koşusunu, Lale Melek Atman’ın sahibi ve yetiştiricisi, Metin Acar’ın ise antrenörü olduğu Twist And Shout (3y dd Scarface – Ascella, Powersourt), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Higebz (Scarface) elde ederken, mücadeleden Anadolu Prensesi (Mendip) üçüncü, Zeytingözlüm (Victory Gallop) dördüncü, Maggy Hawk (Sidney’s Candy) ise beşinci olarak ayrıldı.

Twist And Shout (Halis Karataş)

Çim pistte ilk birincilik…

Yarış hayatının 7’inci startında 3’üncü birinciliğini elde eden Twist And Shout, çim piste ikinci kez ayak bastığı Kadir Keçelioğlu Koşusunda bu pistteki ilk birinciliğini elde ederken, yılbaşından bu yana 2000 metrenin üzerinde start aldığı 4’üncü yarışından da ikinci kez galibiyetle ayrıldı.

Maggy Hawk’ın startla birlikte koşunun liderliğini yaptığı mücadelede ilk viraj dönülürken ikinciliğe yerleşen Twist And Shout, bu yerini 1400 start geçildikten hemen sonra Deli Vahşi’ye bıraktı ve son viraj dönülünceye kadar bariyer dibinde üçüncü sırada bekledi.

Düzlüğe çıkıldıktan hemen sonra Maggy Hawk ve Deli Vahşi’nin arasında sprinte kalkan safkan, 400 direğini az farkla önde geçti. Bu metrelerde dış kulvardan da Higebz sprinte kalktı. Son 200 metreyi 1.5 boy kadar önde geçen Twist And Shout sonraki metrelerde farkın kapanmasına izin vermeyerek finiş çizgisini 2 boy farkla ve 2’11”81’lik derecesi ile önde geçti.News Reporter

4 thoughts on “Sihirbazdan; TWIST AND SHOUT…

  1. İyi güzel bunları hep konuşuyoruz. Yani kazananı konuşmak kolay. Bir de mamba forever nasıl geçildi. Bunları da konuşalım. Sadece kazananları gündeme getirmeyelim . Kaybeden favorileri de konuşulmasi lazım. Yoksa o zamandı. Bravo bu kazandı müthiş. Bu derece kırdı süper. Eeeee ya hayal kırıklıkları onlar ne olacak. Bu işin zevki orada. Kaybedilenlerde konusulursa o zaman atçılık bir atçılık gibi olur.

      1. Ya bosver bunu ac bak butun karatasin kazandigi yarislarda hep bir karalama pesinde…Kardescan bitti simdi mamba forevere geldi sira..Mamba forever den bi cacik olmaz evvelden beridir soylerim…Baskan bu keskin kalem her yerde ac bak karatasi karalamak icin gelir boyle sacma sapan seyler yaziyor..Kaale almaya gerek yok yani..Bunun karin agrisi var:))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir