Sihirbazın geri dönüşü…

30 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Anafartalar koşusunu, Lale Melek Atman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Metin Acar’ın yaptığı Comeback Is Real (3y de Trappe Shot – Lemon Chiller, Artie Schiller) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Pitfall (Mendip) elde ederken, mücadeleden Attalos (Approve) üçüncü, El Lord (Marcavelly) dördüncü, We Are The Star (Bodyguard Hero) ise beşinci olarak ayrıldı. 

Kariyerinin ilk G1 zaferi…  

Son startı olan Kv-9 Y.Cahit Aybek koşusunda son metrelerde yaşadığı sıkıntıya rağmen başarılı bir ikincilik elde eden Comeback Is Real, bugün ilk kez buluştuğu usta jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, son virajı da aynı şekilde döndü ve düzlükte en dıştan yaptığı çok etkili sprintle son metrelerde öndeki Pitfall’ı yakalayıp kariyerinin ilk G1 zaferine imza attı.

News Reporter

22 thoughts on “Sihirbazın geri dönüşü…

  1. Sana %100 katılıyorum, vardır Bi bildikleri, önümüzdeki haftalarda çim pist te göreceğimiz kesin, inşallah seyir zevki yüksek yarışlar izlettirir bize.

 1. EN BAŞINDAN BERİ ŞU ATA MERTCAN ÇELİK YERİNE MÜNÜMUM müslüm çelik binse şu an gazi’de derece sahibiydi bu at

 2. Aylardır bunu konuştuk, kimisi “halis gaxide at bulamadı ,sona kaldı ” vb konuştu ama halis kendi atlari ile birşeyler başarmak istiyor demiştik.gecen sene mambaya binmişti , iste come back as Real de bu oldu , ne kadar sevindi fotoda sanki binlerce Gr yarış kazanan o değildi , çok iyi at , üzmeden geldi buraya ,gtipki dragon flame gibi , tebrikler

 3. Bu atın gazi koşmasını çok isterdim sihirbazın kendi atıyla koşup kazanmasını ve jübilesini gazi için. Zira bu at Antalya’da şişirdikleri madrasa 3 boy fark atmış bir safkan 🙂

 4. Kaliteli bir at, çok belli. Kamera açısı nedeniyle biraz abartılı gözükse de ciddi bir ara kapatıp geriden geldi. Kâğıdında baskın şekilde olmasa da Long Runner’a benzer izler var; Raise a Native, Private Account, Buckpasser, Damascus…
  Pitfall kabaran pistte de iyi koştu. Attalos bunlardan çok aşağı koşmadı. Perfect Player eski performansını özletti.

 5. Bu atın kumaşı çok farklı, çok güçlü bir at ve rakibe göre koşan bir at kendini fazla hırpalamıyor rakibi geçmek için, çim piste uyum sağlarsa çim pist te ve doğru bir koşu stratejiyle kolay kolay geçilecek bir at değil, son 400 metresi muhteşem, Pershing Maracaibo karışımı sanki, Halis abiye daha çok zevkler yaşatacaktır, bizlere de desteklemek düşer, başarıları daim olsun sağlıklı koşsun.

 6. at o kadar klas ki, bir gram fazlalık yok tam bir atlet, çok iyi bir aygır olacaktır, çim’de de kolay kolay geçileceğini düşünmüyorum bu mesafelerde, üzerinde Halis abi olduğu sürece.

 7. enteresan bir at son sırada düzlüğe çıkıp bu kadar kalabalık grupta senenin en iyi sentetik atlarını tek tek geçip fotoyu bulmak ….

  1. Gazi sonrası 1900-2000 g3 yarışta kendi yaşıtlarıyla denenebilir ama ülkenin en iyi ekurisine akıl verecek değiliz elbette….Fakat bu at farklı bir kumaş ve mutlaka kendi yolunu cizecektir….

 8. Ben bu atın aygirlik kariyeri olabileceğini düşünüyorum hem anne hattı hem baba hattı mükemmel uyumlu bir pedigree

 9. O değil de perfect player’i resmen harcadılar…. Tuğban bey sonrası atları komple alan Ercan ekurisi ciddi düşüşe geçti

 10. Aynen perfect player için çok üzüldüm, İstanbul sezonu başında ki halinden eser yok, doğru strateji ile ilerlemeyen atlar malesef çaptan düşüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir