Sihirbazın Tay Deneme tercihleri belli oldu…

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük jokeylerinden biri olan sihirbaz lakaplı jokey Halis Karataş’ın, Genel Seçimler nedeniyle 15 Mayıs 2023 Pazartesi gününe ertelenen Dişi ve Erkek Tay Deneme klasiklerinde bineceği safkanlar belli oldu.

Geçen seneden bu yanan pek çok taya binen ve kariyerinde 5 Dişi, 8 de Erkek Tay Deneme galibiyeti bulunan usta jokeyin, aynı zamanda Triple Crown’un da ilk ayağını oluşturan iki önemli koşudan Dişi Tay Deneme’de son kez 14 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul sentetik pistinde koşulan Kv-8 F.Derya Beşikçi Koşusunu kazandığı Karakartal Ekürüsine ait Anarres (Luxor) isimli taya, Erkek Tay Deneme’de ise geçen seneyi Çaldıran Koşusu ikinciliği ile kapatıp bu sene yaz sezonunu Ankara’da 1400 metre çim pistte Kv-9 üçüncülüğü ile açan Yalçın Ekürisine ait Anatolian Rock (Native Khan) isimli taya bineceği öğrenildi.

 

News Reporter

10 thoughts on “Sihirbazın Tay Deneme tercihleri belli oldu…

  1. Sanki bu sene Anatolian Rock Gazi koşusunu kazanacak gibi. Bu sene native Khan üst üste ikinci gazisini kazanacak, jokey kim olur orasını bilemem, muhtemelen Halis abi olmaz ama.

  2. Halis abi çayını kahvesini içeçektir, Her şey bindiği atlara kalmış, zorlamayacaktır …

  3. Bu sene 2023 yılını en iyi jokey mehmet kaya ve gazi koşusunu kazanması çok doğru buluyorum çok güzel iyi olur aslında

  4. Yani 14 Mayıs seçimler var diye Erkek Tay Deneme ve Dişi Tay Deneme koşular pazartesi gününe denk gelen hafta içi olmak zorunda mı? 21 Mayısta yapın nolacak yani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir