SILENT WAVE kendini buldu…

10 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Şükrü Yurteri koşusunu, Uğur Kıraloğlu’nun sahibi olduğu, Muzaffer Buğdaycı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Gökçe’nin yaptığı Silent Wave (4y dk Torok – Keyfe Değer, Strike The Gold) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Jawinger (Smart Robin) elde ederken, Katsu (Kaneko) üçüncü, Giant Dream (Red Giant) dördüncü, Koca Seyid (Smart Robin) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk galibiyet sınıf koşu ile geldi…

Sezona İstanbul’daki Tali Çalbatur koşusu ile başlayan Silent Wave son kez G2 Dolmabahçe koşusundaki ikinciliği ile toparlanmaya başladığını başladığını belli etmişti. Bugün son metrelerde iç kulvardan yaptığı etkili sprinti ile kazanan klas kısrak, bu sezonki ilk galibiyetini sınıf koşu ile elde etmiş oldu.

Zlatibor’un 4 boy, Giant Dream ve Winner Man’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Çakalınoğlu liderliği aldı. İkincilik için dışta Jawinger ortada Katsu ve en içte Silent Wave üçlüsü daha sonra Koca Seyid ve Winner Man sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Çakalınoğlu liderliğini korurken ikinciliğe Winner Man girdi. Daha sonra Jawinger ve Katsu şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’e gelinirken Çakalınoğlu az farkla lider bu kez ikinciliğe Jawinger girdi. Arkalarında Winner Man daha sonra Katsu ve Silent Wave şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Çakalınoğlu yine lider, ikincilik mücadelesi Winner Man ve Jawinger arasında sürerken daha sonra Katsu ve Silent Wave sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan Jawinger atak yapıp liderliği almaya çalışırken dışından Katsu en içten de Silent Wave’in atakları görüldü. 200’de bir ara Katsu liderliği almışken yanından Jawinger onun içinden de Silent Wave atak yaptı. Son metrelerde en içten gelen Silent Wave iki rakibine de hakim olarak yarım boy farkla ve 2’05″41 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Silent Wave (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.