SILENT WAVE’den sentetik pistte G2 galibiyet!

14 Temmuz 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2/D Dolmabahçe Koşusunu,  Uğur Kıraloğlu’nun sahibi, Muzaffer Yardımcı’nın yetiştiricisi ve Sabit Eren’in antrenörü olduğu Silent Wave (3y dd Torok – Keyfe Değer, Strike The Gold) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Aragona (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Victory Bawl (Hakeem) üçüncü, Legend Of Love (Elusive City) dördüncü, Flashing Girl (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Silent Wave (Halis Karataş)

İlk Grup galibiyet…

Kariyerinin 15’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Silent Wave, ilk Grup koşu galibiyetine Dolmabahçe Koşusu ile imza atarken aynı zamanda kazancını da 1 Milyon lira barajının üzerine çıkarttı. Çim pistte 3 kez start alıp kazanamayan, kum pistte ise 4 birinciliği bulunan dişi tay, sentetik pistte ise koştuğu 2 yarışı da kazanmasını bildi.

Silent Wave (Halis Karataş)

Yarış hayatına geçen sene Ağustos ayında Ankara’da başlayan ve 2 yaşlı olarak start aldığı 6 yarışta bir maiden, bir de Kv-6 galibiyet elde eden Silent Wave, bu sene Şubat, Mart ve Nisan aylarında Adana kum pistinde katıldığı 4 yarışın 2’sini kazanmıştı. Yaz sezonunu İstanbul’da Nisan ayının son günü katıldığı Kv-9 Nadas Koşusu ile açan dişi tay, Jacinda’nın kazandığı bu mücadeleden başarılı bir üçüncülükle ayrılarak Dişi Tay Deneme için geçer bir not almayı başarmış, bu önemli klasikte ise son metrelere kadar mücadeleden düşmeyerek tatminkar bir dördüncülük elde etmişti.Sentetik pistte 2’de 2, Sihirbazla 2’de 2…

G1 Kısrak Koşusunda bekleneni veremeyen Silent Wave, sentetik piste ilk kez ayak bastığı ve usta jokeyi ile ilk kez bir araya geldiği Begüm Atman Karataş Koşusunda birinciliğe uzanan isim oldu. Bu yarışın ardından Dolmabahçe Koşusunda bir kez daha sentetik piste çıkan safkan, bekleme yaptığı mücadelenin son düzlüğünde yine harika bir performans sergileyerek 3 boy farkla ve 2’07”20’lik derecesi ile finiş çizgisini önde geçmeyi başardı. Böylelikle sentetik pistte 2’de 2, Halis Karataş ile 2’de 2 yapan Silent Wave, kariyerinin ilk Grup koşu zaferine de imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “SILENT WAVE’den sentetik pistte G2 galibiyet!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir