SNOW BIRD seriye devam ediyor…

13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G1 Karadeniz koşusunu, Burak Bilen’in sahibi olduğu, Turhan Çakar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nihat Kaya’nın yaptığı Snow Bird (3y kd General Quarters – Cutie’s Rosie, Discreet Cat) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Valley Of Flowers (Native Khan) elde ederken, Çipçe (Native Khan) üçüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) dördüncü, Hermione Granger (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Snow Bird (Hışman Çizik)

Üst üste dördüncü birincilik…

Çim pistte çıktıktan sonra performansını oldukça geliştiren Snow Bird, arka arkaya kazandığı G2 Nene Hatun, G3 Özdemir Atman ve A2 Santalin koşuları sonrası bugün ilk kez birlikte start aldığı Hışman Çizik idaresinde startta oyalanmasına rağmen düzlükteki etkili sprinti ile kazanmayı başarırken, üst üste dördüncü birinciliğini elde edip aynı zamanda kariyerinin ilk G1 zaferine de ulaşmış oldu.

Snow Bird’ün 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde ekürilerden Çipçe liderliği aldı. İkincilikte Navona daha sonra Melinam ve Hermione Granger sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Çipçe liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Navona ve Melinam arasında sürerken daha sonra Guillotine ve Hermione Granger şeklinde 800 startı geçildi. 600’e gelinirken Çipçe az farkla liderliğini korurken ikincilikte Melinam daha sonra Navora, Guillotine ve Hermione Granger şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Çipçe liderliğini korurken ortadan ekürisi Valley Of Flowers ve dışardan Snow Bird’ün atakları görüldü. 200’e gelinirken dışardan gelen Snow Bird liderliği alıp kalan metrelerde farkı 3 boya çıkararak 1’35″25 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

5 thoughts on “SNOW BIRD seriye devam ediyor…

 1. Ata maşallah.
  İzlerken insan hayranlık duyuyor.
  Her seferinde bugün kazanamaz diye düşünenleri de yanıltıyor.
  İnşallah sakatlanmaz.
  Ayrıca fotoğraf çok güzel çekenin eline sağlık
  Fotoğrafı büyüt as ganyan bayine ne güzel bir foto

 2. Bir tebrikte bu kadar formda bir atı bırakıp diğer atlarla macera arayan büyük büyük jokeylerimize….Alkışlar….

 3. Çok iyi müthiş karakterli bir at maşallah son yarışında nispeten daha zayif rakipleri biraz zorlanarak geçmişti yarış sonunda da at yorgunluktan bitik vaziyetteydi neredeyse 15 günde atı bu hale getirmek büyük iş ilgililerinin emeğine ve atın yüreğine sağlık tebrikler Ahmet Çelik’te herkes gibi son yarışına aldandı sanırım

 4. Lütfen bu safkanı sakının bu kadar sık koşturmayın yeni CTV olma yolunda ilerliyor sınırını daha göremedik ve her seferinde bu kadar sık koşturulmasına rağmen karakter koyup kazanıyor. Secret Power ın en ciddi rakibi kesinlikle Snow Bird.

 5. Snow bird çok başarılı ve istikrarlı bir at lakin sık koşturuluyor, bu seviyede bir safkan en az 1 ay istirahat etmeli artık, aksi halde dama demesi yakındır, yazık olacak en çok da bu nadide safkanı sık koşan sahipleri üzülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir