Şok gelişme! RHYTHM DIVINE Karacabey’de olmayacak!

G1 Fatih Sultan Mehmet (2 kez), G1 Haliç ve G1 Çaldıran Koşuları galibi ve üst üste 3 kez Karayel Ödülü sahibi olan şampiyon Sprinter / Miler Rhythm Divine‘ın (Torok), Karacabey Pansiyon Harada ikinci kura çekimi sonrası elde etmiş gibi göründüğü Misafir Aygır statüsünü kaybettiği öğrenildi.

Aldığı 57 müracaatla harada kalmayı garantilemiş gibi görünen aygıra müracaat eden kısrakların, Türkiye Jokey Kulübü ilgili birimlerince yapılan tetkikleri sonucunda, bu aygıra müracaat eden kısraklar arasında içlerinde uzun süredir damızlıkta kullanılmayan ve talep edilmesine rağmen sahipleri tarafından bulundukları yerler bildirilmeyenler ile ölen kısraklar bulunduğu tespit edildiğinden, bu nitelikteki kısrakların müracaatlarının iptal edildiği ve aygırın da bu nedenle 2022 aşım sezonunda misafir aygır statüsünü kaybettiği bilgisi alındı.

Rhythm Divine (Özcan Yıldırım)News Reporter

6 thoughts on “Şok gelişme! RHYTHM DIVINE Karacabey’de olmayacak!

 1. Sahibinin mumu yatsıya kadar …hesabı tutmamış olsa gerek , kendi çiftliğinde devam etsin o zaman

 2. KLUGER için yine de ümit olsa da ucuz fiyatına rağmen BANKNOT un müracaat almadan kadro işgal ediyor olması, İnsanların çeşitli yakışıksız numara çevirmelerine sebep olmuş gibi gözüktü,
  İngiliz Aygırcıların Mahmudiye yi değerlendirmelerini öneriyorum. Her şey mükemmel tek dezavantajı Mahmudiye Tjk harasında daimi pansiyoner olarak kalamıyor kısraklar. Belki o da açılır.
  Bunca yıldan beridir Karacabey Harasının aygır kapasitesinin artırılmamış olması da ayrı bir garip.

 3. 16 aygırdan 4 tanesi bir ekürinin ! Bunun da Tjk ya mali bir kazanç sağlaması zor. Tjk aygır bakım ücretine çalışacak Sonra haraların gideri çok işçi çıkaralım.
  Adamın tek aygırı var gelecek kısrakların çoğunluğu pansiyon olarak ta kalacak, Normal 40-50 civarında en az müracaat aldığını sanıyorum, Az sayıda sahte kısrak bulduğunu düşünüyorum onu da tjk bulamaz, ama büyük mücadele olmuşa benziyor.
  hiç birini tanımam ama haksızlık olmuş ve tjk da kendi koyduğu aşım talimatnamesini çiğnemişe benziyor, açıp bakmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.