Şok Gelişme… Şampiyon sezonu kapattı…

Derbi sonrası ilk yarışına 27 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul’da koşulacak G2 Büyük Taarruz Koşusunda çıkması beklenen 97.Gazi Koşusu galibi Urfa Aslanı ile ilgili son dakika üzücü bir haber geldi.

Kaya Atçılık Stud resmi sosyal medya hesabından ‘Aslan oğlumuz Urfa Aslanı, maalesef geçirdiği talihsiz sakatlık dolayısıyla bu sezonu istirahatte geçirecek, yaşattığın her şey için teşekkürler şampiyon, inşallah sağlıklı, mutlu olduğun günlerde tekrardan sahalara dönmen dileğiyle, iyi ki varsın, sen iyi ol yeter’ şeklinde bir paylaşımda bulunarak şampiyon safkanın hafta sonu koşulacak mücadelede start almayacağını duyurdu.

Yaz sezonunu 28 Nisan 2023 Cuma günü sentetik piste alınan Kv-8 Cihangir Koşusundaki üçüncülüğü ile açtıktan sonra, çim pistte sırasıyla Kv-8 Dinçer Cebeci, Kv-8 Tevfik Çelikoğlu ve Kv-9 Niyazi Polatyar Koşularından ikincilikle ayrılan Urfa Aslanı, bugüne dek start aldığı 18 yarışın 16’sında birlikte piste çıktığı jokeyi Mehmet Kaya ile iki aylık periyotta geçildiği rakiplerinin hepsini Gazi Koşusunda geçmeyi başarmıştı.

9 safkanın kayıt olduğu Büyük Taarruz Koşusun öncesi hazırlıklarını muntazam olarak sürdüren Urfa Aslanı, Gazi Koşusu sonrası yaklaşık bir ay kadar idmanlarında tatlı galop ve sprintler yapmış, Ağustos ayının başından itibaren çalışmalarına hız veren safkan üç hafta önce yaptığı 800/47”7 – 24”7 rahat kısa galobunun ardından iki hafta önce 1400/1’29”0 – 1000/1’04 – 400/25”5 rahat bir galop ve Büyük Taarruz Koşusuna kayıt olduğu bu sabah ise 600/40”4 – 25”4 rahat tatlı bir sprint gerçekleştirmişti.

Şampiyonun en kısa sürede pistlere geri dönmesini temenni ediyoruz.

News Reporter

5 thoughts on “Şok Gelişme… Şampiyon sezonu kapattı…

  1. Bir Gazi şampiyonu daha ve bir tane daha sakatlık…Büyük ihtimal zor döner, dönse de ne kadar sağlıklı olur?!?Bu sene Gazi 2.side sakatlandı…Gazi kosusunun takvimi hangi atların kosabilecegi öncesi sonrası ciddi bir şekilde tartışılmalı bence….

  2. Sakatlık falan ne yapacak sizin ata siz ne atları sakat sakat kostunuz siz koşun en az tabelası var sakatsa at düşünsün

  3. evettt beklenen olmuş daha oturmamış taylar için yarış periyodu çok sık sait aksondan hemen sonra gazı bu böyle devam etmez tabı her yarışı koşan at sahıplerıde cabası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir