1.KOŞU: Bir süre aradan sonra yarış görerek açıklarını kapatan Sailor Man, ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkını en iyi şekilde lehine çevirecektir. Pist ve mesafedeki son sınavı gayet tatminkar Lady Kara ile grubun formda isimlerinden Judy Fast ihmale gelmezler. Güzel bir istirahat döneminden geçen ve hız verdiği çalışmaları eksiksiz Merdokan, dinçlikle üst sıralardaki yerini zorlayacaktır.


2.KOŞU: Yine bu tip rakipler arasındaki son 1400 metrelik sentetik pist koşusunda, son viraja ön grubun çok gerisinde çıkan Juggernaut, fotoya yakın dış kulvardan yaptığı güçlü ataklarıyla az farkla tabela dibinde tamamlayarak bir hayli beğenimi topladı. Mesafenin uzaması şansını bir kat daha artıran safkana başta şans vermekteyim. Sürekli üzerine koyan ve bunu da son kez yaptığı 800/48.8 – 400/23.5 Ç galobuyla bir kez daha ispatlayan Geronimo, ısrarlı binicisiyle en az favori kadar iddialı olacaktır.


3.KOŞU: Yarış içerisindeki yerini geç aldığı son 2100 metrelik çim koşusunda, fotoya yakın yaptığı güçlü atakları ancak kendisine 2.lik getiren Bekir’in sentetik pist performansı çok daha etkileyici. Ağır kilosuna rağmen grubun uygunluğu ile favori olmayı hak ediyor. Adana’dan eli boş dönen Neşetim, tırnağının ucuna getirilen Serdengeçer ile güzel bir form sıçraması gösteren Cesurmirza favorinin eksiklerinden istifade edeceklerdir.


4.KOŞU: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu ilk sentetik pist sınavını usta atlar gibi koşarak gösterişli kazanan Chris Bey, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da birinciliğe çok yakın. Ufak bütçeli kuponlara tayı tek yazabilirsiniz. Form durumu gayet parlak Altınkaplı ise favorinin adeta gölgesi olacaktır.


5.KOŞU: Çok erken yürüdüğü son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, son metrelere yakın dışından diri gelen Ağrı Kasırgası’na tam fotoda boyun eğen Serbülent, bu gün için aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde ekibinin yüzünü güldürecektir. Salı günkü düzlük sprintinde oldukça beğenimi kazanan Banes ile ilk çim yarışından zaferle ayrılan Paths Of Victory en küçük bir hatayı affetmezler. Ciddiyet kazandırdığı çalışmaları iyi Ginger Snap ve takıları çıkarılan Egyptus kollanılması gereken diğer şanslı isimler.


6.KOŞU: Formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Rey, sonlardaki güçlü ataklarıyla sonuca ulaşabilir. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Samothraki, süratli yapısıyla starttan çıktığı gibi bitirmeye çalışacaktır. Güzel durumunu aynı titizlikle koruyan De Femme ile rekor dereceli galoplarla hazırlanan Rocky Form Mnm fazlaca ihmale gelmezler. Bu kez çok daha hazır Miss Perfect ve sevdiği piste çıkan Dirty Girl söz sahibi olabilecek diğer safkanlar.


7.KOŞU: 1200/1.15.5 – 1000/1.01.6 – 400/23.5 R uzun galobunda çok farklılaştığını özellikle belirtmek istediğim Çeko Dayı, sevdiği piste ve mesafede kuponlara öncelikli yazılmalı. Eski günlerine dönme çabası içerisindeki Always Perfect’i güzel çalışmalarıyla favoriye sert rakip olarak görüyorum. İnatçı karakteriyle bilinen Doğa Kanunu ve uygunlaşan kilosuyla Burakşah üst sıralardaki yerlerini alacaklardır.


8.KOŞU: Sentetik pistin başarılı isimlerinden biri olan Şenhan, aprantisi tarafından iyi idare edilmesi halinde uygun grupta adını birincilikle süsleyebilir. Koşunun önde muhtemelen yüksek tempoda gidecek olması şansını yükselten Cankurtbey, sonlardaki ataklarıyla yarışa ağırlığını koyacaktır. Kocaeli pistinde yarış gören Binbir, giderdiği açıklarıyla bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. Ağır kilolarla koşmaya alışkın Rusdamat, idman pistinde sıhhatli gördüğüm Karagül Beyi ve stilli rakiplere rağmen istim üzerine getirilen Duman sonraki ihtimallerdir.


9.KOŞU: Çok ciddi bir ara kapattığı son sentetik pist koşusunda oldukça beğenimi toplayan Kuababa, muhafaza ettiği iyi durumuyla uzayan mesafede birinciliğin en güçlü adayıdır. Pist ve mesafe ayırt etmeyen Regamour ve geçtiğimiz haftaki sınavı tatminkar Lord favorinin eksiklerinden istifade edeceklerdir.


10.KOŞU: Bir üst gruptaki son 1300 metrelik sentetik pist koşusunda, yarışın tüm yükünü çekerek 1.28.34’lük derecesiyle Büyük Atlı’ya az farkla geçilen Tekkurşun, her geçen gün artan bir kondisyona da sahip olduğunu da belli etti. Başarılı binicisi ve elverişli rakipler arasında bir hayli ön plana çıkan safkanı günün teki olarak öneriyorum.


1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 7-2-3-4

2.AYAK: 5-2

3.AYAK: 2-6-7-9

4.AYAK: 2 // 1

5.AYAK: 5-6-2 // 8-1

6.AYAK: 6-2-5-1-8-4 

1. 6’LI GANYAN (2/2/9/2/5/5): 464 TL vermiştir.


2.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 5-6-2 // 8-1

2.AYAK: 6-2-5-1-8-4

3.AYAK: 5-7-3-4

4.AYAK: 1-7-6 // 2-3-4

5.AYAK: 4-9-6

6.AYAK: 16


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir