Nurettin Güven’den İstanbul Altılısı; 5.579 TL

1.KOŞU: Bir süre aradan sonra katıldığı ilk 1400 metrelik sentetik pist yarışında, koşunun tüm yükünü çekerek sonlarda diri gelen formda El Audaz’a az farkla boyun eğen Panage, tekrar döndüğü Ankara’da tamamladığı hazırlıklarında çok daha iyi duruma ulaştığını gözler önüne seriyor. 800/49 – 400/23.6 HR son galobundaki genel görünümünü çok beğendiğim ve formundaki artışın devam ettiğini söylemek istediğim Dispergatör, istim üzerine getirildiğini belli ediyor. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.


2.KOŞU: Çok erken yürüdüğü pist ve mesafedeki son koşusunda, sonlarda diri gelen Oliva’ya istenildiği gibi karşılık veremeyerek 2.likle ayrılan Cevdetbey, bu gün için aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olduğu takdirde ekibinin yüzünü güldürecektir.


3.KOŞU: Geçtiğimiz hafta mücadele verdiği Ankara’daki Kv-7 çim yarışı bir nevi kendisine galop niyetine gelecek olan Somebody Stop Me, hiçte yabancısı olmadığı İstanbul pistinde bir adım öne çıkmakta. Üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Sumel Kızı ile dereceli son işleriyle yeşil ışık yakan Nicolica fazlaca ihmale gelmezler. Uzundaki başarısız son koşusunu ölçü olmadığım Mad Runner ve İzmir’den iddialı getirilen Astamur hatalardan kendilerine pay çıkarabilirler.


4.KOŞU: Mesafe ayırt etmeksizin Kocaeli ve Bursa’da katıldığı son koşularında gayet tatminkar sonuçlarla ayrılmayı başaran Flatyos’un ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkını en iyi şekilde lehine çevirmesini bekliyorum. İştirak ettiği son 1500 metrelik Kv-24 sentetik pist yarışında Touch The Cat’in gerisinde parlak bir 2.likle ayrılan Prince Of Darkness, kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ekürisiyle birlikte üst sıraları zorlayacaktır. Ankara’da güzel bir hazırlık döneminden geçtiği görülen Shield Maiden, uygunlaşan kilosuyla şansının artığını düşündüğüm Gutshot, bu grupla baş edebilecek yetenekteki Wild Danger ve bu tip mesafelerin başarıyı isimlerinden Sophianea her an devreye girebilecek düzeydeler.


5.KOŞU: İyi başlayamadığı hayatının ilk 1000 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra toparlanıp gerçekleştirdiği kuvvetli ataklarıyla az farkla tabela dibinde bitiren Beşbudaklı, Perşembe sabahı yaptığı 800/56.5 – 400/26 HR galobundaki istekli görünümüyle çok daha iyi duruma ulaştığını kanıtladı. Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen uzun süreden beridir Urfa’da hazırlanan ve getirildiği İstanbul’da gerçekleştirdiği 600/40.8 – 400/26.8 HÇ sprintinde fotoya artırarak girmesiyle beğenimi toplayan Bendeniz, güçlü orijiniyle koşuya ağırlığını koyabilecek yetenektedir. Bu iki safkanı ufak bütçeli kuponlar için yeterli görüyorum. Bursa’daki ilk kum koşusunda olumlu izlenimler veren Surertay, edindiği tecrübeyle Pruva Neta ile yarış gördükten sonra değişmeye başlayan Şahininoğlu sonraki ihtimallerdir.


6.KOŞU: Kış sezonunu Ankara’da geçiren ve bu tip mesafelerin klas kısraklarından biri olan Chaika, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında ve kantarmasını iyi okuyan pilotu idaresinde kuponlara öncelikli yazılmalı. Yarış seçilerek koşturulan ve güzel formunu Adana’da üst üste kazanarak taçlandıran Prenses Sylvester, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da söz sahibi olacaktır. Gördüğü koşuları ardından form tutmaya başlayan Operasyon ile pist ayırt etmeyen Anabella en küçük bir hatayı affetmezler.


7.KOŞU: Gayet güzel bir mücadele örneği sergilediği Antalya’daki son Kv-6 kum koşusundan dikkat çekici bir 3.lükle ayrılan My Orphan, dişine göre rakipler yanında favori olmayı hak ediyor. Ufak tefek sıkıntıları halledildikten sonra ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında beğenimi toplayan Meanin Of Time, koştukça daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip. Dinçlikle kendisine yakışır bir sonuçla ayrılabilir. Sıkı bir hazırlık döneminden geçen Last Tango ve bu tip mesafeleri daha iyi koşabilen Crossover fazlaca ihmale gelmezler. Zaman zaman ters koşabilen Whistle Arrow ve bomboş kilosuyla Mavi His zorlu koşuda geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de.


8.KOŞU: Ankara’da katıldıkları ilk koşularında yarışa iyi başlayamadıklarından dolayı oldukça zaman kaybeden Çağlayan Deniz ve Ezhatım Tay ikilisinin sonlarda yaptığı güçlü atakları ve ortaya koyduğu performansları birbirinden etkileyici. Bu sezon adından sıkça bahsettireceklerine inandığım bu iki tayın ayrım yapılmaksızın kuponlarda yer verilmesi taraftarıyım.


9.KOŞU: Olumlu tedavisi ardından sentetik piste sıkıştırılmadan bir yarış gösterilerek açıklarını kapatan ve sonrasında tamamladığı hazırlıklarında ortaya koyduğu derecelerle eski günlerine döndüğünü gözlemlediğim Haznedar, oldukça formda ekürisi Torhantay ile birlikte mücadele verecek. Kendisini özellikle tercihleyen formda pilotuyla kazanacağına inandığım safkanı günün teki olarak öneriyorum.


2.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 10,2,6,8,4,5

2A) 3,2 / 6,5,7

3A) 6,8,7,1

4A) 2,5,3,4,1,6

5A) 5,6

6A) 7 HAZNEDAR

Çatı Kupon: 230,40

Geniş Kupon: 576,00 ₺

2.6’lı Ganyan 5.579,94 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

2 thoughts on “Nurettin Güven’den İstanbul Altılısı; 5.579 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir