Son Şampiyon Türkiye kariyerini noktalıyor mu?

93.Gazi Koşusunun galibi son şampiyon The Last Romance bir daha Türkiye’de start almayabilir!

1 Temmuz 2019 Pazartesi akşamı TJK TV ve TAY TV ortak yayını ile gerçekleşen Farklı Analiz programına katılan şampiyon kısrağın sahibi Arif Kurtel ve antrenörü Onur Özelcanat, Pazar günü büyük bir zafere imza atan The Last Romance’ın yarış hayatına yurtdışında devam etme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Onur Özelcanat

Onur Özelcanat konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘Bu karar tabi ki tayın sahibi Arif bey’e aittir. Ama ben bu aşamadan sonra The Last Romance’ın artık Türkiye’de koşmasını istemem. Ben atın antrenörüyüm, maddi olarak evime bu işten para götürüyorum. Ancak gönlüm bu güzel kısrağın Türkiye kariyerini çok güzel bir yerde noktalayıp, bundan sonraki süreçte ülkemizi yurtdışında temsil etmesini istiyor’ dedi.

Arif Kurtel, Cem Özbelge ve John Hammond

Özelcanat’ın bu açıklamasından sonra konuya açıklık getiren Arif Kurtel ise ‘The Last Romance Fransa’ya gidecek. Orada hazırlanıp sonrasında Amerika’ya mı, yoksa Dubai’ye mi götürelim diye karar vereceğiz. Onun bir daha Türkiye’de start alıp/almamasını düşünüyoruz. Son kararımızı dinlenme sürecinden sonra vereceğiz. Kısrağımızın kapasitesini, ne olduğunu, ümit ettiklerimizi, hepsini gördük. Dolayısıyla bu kısrak daha farklı bir ortamda antrene edildiğinde ki -Fransa’da Arc kazanmış kıymetli bir antrenör Türkiye’ye geldiğinde kendisi ile konuşmuştuk- Chantilly’de bu kısrak bir süre geçirirse üzerine bir çok şey daha katacağını düşünüyorum’ dedi.

Yaptığımız araştırmaya göre Arif Kurtel’in bahsettiği kişinin şampiyon Montjeu ve Suave Dancer’ın antrenörü John Hammond olduğu, Chantilly’de kendine ait ahırları bulunan ünlü çalıştırıcının Türkiye’ye geldiğinde Arif Kurtel ile buluşup ekürinin Urla’da bulunan harasını gezdiği öğrenildi.

The Last Romance (Ahmet Çelik)
News Reporter

4 thoughts on “Son Şampiyon Türkiye kariyerini noktalıyor mu?

  1. Yahu bu at kimin? Ayşegül Kurtel ‘in mi? Melis Kurtel in mi ? Arif Kurtel in mi? The Last Romance 4 eküri at ile koştu .Kimse de neden demedi.

    1. Bir Aile fertlerine (baba, anne ve çocuk) ait 4 at. Atın kimin olduğu belli! Eküriyi kuran baba belli! Atlar ailenin atları ve Aile fertlerinin adına koşuyor! Burada ‘denmesi’ gereken şey nedir?

  2. Onumuzdeki sene gazi kosusunda arif kurtel 2 deniz kurtel 2 melis kurtel 2 aysegul kurtel 2 sema ulas 2 aytug atalay 2 ve simdilerdede i tanyildiz diye bi ekurisi daha cikti 2 de onlar kosarsa nolcak 14 at yapiyor tek kisiye ait

  3. Türkiye kariyerini noktalamak ha? Güldürmeyin adamı.. Son 25 senenin en dandik Gazi’si koşuldu: İki dişiden biri aldı, diğeri 3. oldu. S.Akson Gazi’de yok. Gazi katılımcıları sonraki KV’LERDE, hatta 5 şartlılarda bile dağıldı. The Last Romance bırakın yurt dışında kazanmayı, burada bir GR3 kazansın; öpsün başına koysun !…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir